• З якого посуду їсти?

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 14 серпня 2008 року
Кольори відіграють у нашому житті важливу роль, наприклад, впливають на смакові рецептори.

Одні кольори стимулюють апетит, і ви постійно об'їдаєтеся, інші, навпаки, залишають нас байдужими до їжі, пише pravda.ru. Змінивши колір посуду і колірну гаму на кухні, можна багато що змінити в своєму житті, а щоб їжа завжди йшла на користь, впорядкуйте кухню з врахуванням фен-шуй.

Колір

Психологи стверджують: колір посуду впливає на апетит, а значить, і на вагу. Так, холодні кольори - темно-зелений, синій і бузковий вгамовують апетит. Якщо ви зменшуєте порції, але відчуваєте, що не наїдаєтеся, купіть сервіз або скатертину синього кольору. Червоний, жовтий, жовтогарячий, світло-брунатний, навпаки, підвищують апетит, оскільки стимулюють вироблення шлункового соку. Капризна дитина із задоволенням поїсть із яскравої тарілки теплого кольору.

У ресторанах страви, як правило, подають у білому посуді. Білий колір не спотворює колірні та смакові якості страв, не викликає підсвідомого бажання чи неприйняття. Майстри фен-шуй відносять білий колір до стихії металу, а метал відповідає за дотримання правил, обіцянок і за самодисципліну. Якщо ви сидите на дієті, їсте з білого посуду, він вас контролюватиме.

Пастельні тони - рожевий, салатовий, сірий, блакитний - також активно підвищують апетит і викликають бажання з'їсти зайву порцію.

Форма

Форма посуду відіграє дуже важливу роль. Круглий посуд краще накопичує в собі енергію, захищає їжу від негативних енергій. Квадратний посуд робить свого власника впевненішим і рішучішим. Перед важливим виступом або зустріччю, іспитом чи співбесідою, особливо якщо ви сильно хвилюєтеся і боїтеся провалитися, поїжте з квадратної тарілки.

Меню інтелектуалів

Робота клітин головного мозку вимагає великої кількості енергії. Якщо ви працюєте в офісі, то «розумна» їжа вам просто необхідна, інакше ви просто робитимете все повільно і нічого не встигатимете. Енергія для розуму надходить з їжі, так що для ефективної роботи і, щоб не відчувати себе «вареним овочем», вам потрібно їсти певні продукти. Отже, складемо меню для інтелектуала.

Універсальне «паливо» для мозку - глюкоза, її ми отримуємо з вуглеводів і жирів. Для короткочасного ефекту досить з'їсти шматочок цукру або що-небудь солодке, але швидкі вуглеводи швидко всмоктуються в кров, і ваша активність триває недовго, окрім цього, солодке й борошняне псує фігуру, так що це не вихід.

У раціоні дорослої людини, яка займається інтелектуальною працею, в день має бути 75 - 90 г жирів, з яких рослинних жирів 25 - 30%. Надлишок жирів не лише відкладається на боках, але й гальмує розумову діяльність. У нещодавньому дослідженні американських вчених було встановлено, що, якщо під час вагітності жінка багато їсть і мало рухається, від цього інтелект майбутньої дитини може постраждати.

Для активної мозкової діяльності особливо корисні ягоди, фрукти й овочі, які містять вітамін С, який є універсальним антиоксидантом, - смородина, всі цитрусові, солодкий і гіркий перець, зелена цибуля, редиска, шипшина. Сповільнює старіння мозку і всього організму чорний гіркий шоколад. Досить їсти 50 г такого шоколаду на день.

 
Джерело:
day.kiev.ua
Підписатися:

Коментарі