• Небезпечний гербіцид Roundup став частиною нашого харчового ланцюжка

  • Вівторок, 20 листопада 2018 року

Гліфосат — гербіцид, який зазвичай застосовують при вирощуванні таких культур, як пшениця, ячмінь, овес і арахіс. Багато продуктів, зроблених із цієї сировини, також містять гліфосат — він став частиною нашого харчового ланцюжка. Наскільки це небезпечно для людей?

У 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила гліфосат потенційним канцерогеном. Цей гербіцид міститься в багатьох ГМО-продуктах, і особливо висока його концентрація в насінні. Однак через рік ВООЗ повідомила, що «гліфосат навряд чи буде генотоксичним за передбачуваних доз впливу». По суті, це означає, що ця речовина може викликати рак, проте фахівці організації не вважають, що люди вживають її в кількостях, небезпечних для здоров'я.

Яка кількість гліфосату є шкідливою для людини?

Сліди гліфосату все частіше зустрічаються в нашій їжі. Вони є і в тих продуктах, які прямо не контактували із цією хімічною речовиною.

Адміністрація з контролю за продуктами і ліками перевірила на гліфосат різні зразки меду. Було виявлено, що в деяких із них безпечний ліміт, дозволений в ЄС, перевищено у 2 рази. Гліфосат потрапляє в мед через бджіл, які збирають його з рослин, оброблених цією речовиною.

Представники Альянсу за природну охорону здоров'я (The Alliance for Natural Health, USA) взяли проби їжі, яку часто готують на сніданок, для визначення наявності гліфосату. Під час тестування сліди гліфосату було виявлено навіть в органічних яйцях — яйцях від курчат, які не отримують ГМО-корм.

Екологічна робоча група (EWG) опублікувала звіт про незалежні лабораторні тестування, під час яких було виявлено, що понад 40 різних популярних сортів вівса, вівсяної муки, граноли і снекових батончиків містять гліфосат, який потрапив туди зі звичайного вівса. Організація заявила, що в більш ніж 2/3 продуктів зі слідами гліфосату доза речовини була вищою допустимого рівня. EWG вважає, що це пов'язано з перехресними забрудненнями на переробних підприємствах або дрейфучими вітрами від звичайних ферм, де використовують цю хімічну речовину.

Що робити споживачам?

Гліфосат міститься в гербіциді Roundup, який застосовують більш ніж 750 виробників сільськогосподарської, побутової та лісової продукції. Він вбиває корисні кишкові бактерії, викликає діабет, аутизм, ожиріння і серцеві захворювання. П'ять країн — Бельгія, Аргентина, Мальта, Шрі-Ланка і Нідерланди — заборонили використання цієї речовини.

Щоб убезпечити себе і свою сім'ю від її впливу, купуйте продукти у перевірених постачальників або знайомих фермерів, які не використовують цей хімікат. Ще один спосіб уникати контакту із гліфосатом та іншими пестицидами — вирощувати власну їжу. Повністю уникнути їхнього впливу навряд чи вдасться, але ці дії допоможуть зменшити негативний ефект.

Читайте далі:

«Мовчазна весна»: історія і трагічні наслідки застосування ДДТ

Дитяча присипка викликає рак: 5 альтернатив тальку

Качки замість пестицидів: як древній вид фермерства допомагає сучасним господарствам

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...