• Як сидіти на стільці, щоб спина була щасливою

  • Четвер, 22 листопада 2018 року

Біль у спині часто викликана опором, який наше тіло здійснює під час тривалого сидіння в неправильному положенні. Як навчитися сидіти на стільці або у кріслі так, щоб вам було комфортно, а спина залишалася здоровою?

У тому, що у людей після тривалого сидіння з'являється біль у спині, деякою мірою винні наші стільці.

Гален Кранц із Каліфорнійського університету в Берклі знає чимало з історії дизайну стільців. Вона пояснює, що до ХХ століття люди у західних країнах сиділи на твердих стільцях із плоским сидінням, які зазвичай створювалися вручну.

Після того як дизайнери отримали у розпорядження нові матеріали (наприклад, пластик і сталь), почали з'являтися все більш м'які та великі стільці та інші меблі для сидіння, які не підходять для наших спин.

«Те, наскільки погано в них враховується фізіологія тіла людини, дійсно шокує», — говорить Кранц.

За словами фахівця з Balance Center Джин Кауч, яка навчає людей правильно сидіти і утримувати рівновагу, у наші дні стільці занадто високі та дуже м'які.

Під час сидіння на занадто високому стільці або кріслі ноги не можуть торкатися підлоги, що призводить до сутулості. А якщо стілець занадто м'який, спина нахиляється вперед і приймає C-подібну форму. Усе це призводить до напруження та болю у спині.

Однак справа не в тому, що потрібно створювати нові стільці. Можна просто застосувати декілька способів, щоб навчитися правильно сидіти на будь-якому стільці.

1. Сядьте на край стільця або крісла. Не відхилятися на спинку, ігноруйте її. За необхідності використовуйте для підтримки підлокітник. Це допоможе спині не нахилятися вперед і не приймати C-подібну форму.

На відео нижче показано, як правильно сидіти на стільці, щоб легко підтримувати спину рівною:

2. Занадто тверде/м'яке сидіння? Якщо на стільці немає подушки, зробіть її самі із чого завгодно: куртки, светра або килимка. Її поверхня повинна бути похилою, тобто один край повинен бути вищий за інший. У продажу є ортопедичні подушки різної форми з досить щільного матеріалу, у яких є виріз для копчика. Така тверда подушка допомагає тазу прийняти правильне положення, і вам буде зручно сидіти без відхилення на спинку і не вигинаючи спину у вигляді літери «C».

3. Як правильно сидіти під час їзди на автомобілі. Сидіти на краю автокрісла не можна, адже це небезпечно. Автокрісла і крісла у літаках зазвичай мають C-подібну форму, що погано для здоров'я спини. Однак виправити цей недолік відносно легко. Візьміть тверду подушку або куртку та покладіть її під природний прогин у середині спини. Це змусить вас трохи нахилитися вперед, випрямивши спину.

Читайте далі:

Як покращити поставу за китайським методом

Як привчити себе тримати струнку поставу?

Займайтеся під час польоту йогою: програма гонконгської авіакомпанії Тravel Well with Yoga

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...