• Як засушити квіти, зберігши їхній колір

 • Вівторок, 17 липня 2018 року

Квіти — прекрасне доповнення до будь-якого інтер'єру, але вони, як правило, стоять у воді всього декілька днів. Щоб зберегти їхню красу та милуватися нею будь-якої пори року, використовують метод засушування квітів.

Засушити рослини вдома досить легко. Для цього існує декілька різних методів, залежно від типу квітів, повідомляє MNN.

Коли найкраще зрізати квіти для засушування?

Найкраще зрізати квітучі рослини до того, як квітка повністю відкриється. Це допоможе зберегти їхній колір. Better Homes and Gardens (BHG) рекомендує зрізати квіти вранці, перед тим, як вони почнуть розпускатися, але після того, як випарується роса.

Якщо ви хочете засушити подарований вам букет, найкраще приступити до цього якомога раніше, адже, швидше за все, квіти були зрізані не пізніш як за день до покупки. Якщо це троянди, може виникнути спокуса залишити їх у вазі, поки вони повністю не розкриються. Однак, якщо ви дійсно хочете зберегти квіти на пам'ять і засушити їх, не потрібно чекати стадії повного розпускання.

Які є способи засушування квітів?

Підвішування

Найпоширеніший (і досить надійний) метод полягає в тому, щоб розділити квіти по одному або на маленькі зв'язки та підвісити вниз бутонами. Можна використовувати вішалку для одягу та резинку, а потім прибрати квіти до шафи. Якщо стебла квітів тонкі, краще використовувати тонку нитку.

Цей метод займе декілька тижнів, і деякі пелюстки можуть у процесі відпасти. Але це найкращий спосіб зберегти стебла на той випадок, якщо ви плануєте ставити висушені квіти у вазу.

Засушування у книзі

Якщо потрібно зберегти тільки квітку, засушування під пресом — чудовий спосіб, який до того ж не потребує стільки місця, скільки висушування на повітрі.

Розкладіть квіти на газету, тканину або будь-який папір, який може поглинати вологу та покладіть зверху інший лист. Потім помістіть усе у книгу та закрийте її.

Цей метод теж займає декілька тижнів та ідеально підходить для створення сухих квітів із метою застосування їх у флористиці або ювелірних виробах.

Засушування в мікрохвильовій печі

Якщо ви не можете довго чекати, поки квіти висохнуть, вам напевно стане в нагоді цей спосіб. Помістіть квіти (без стебел) у контейнер і поставте в мікрохвильову піч. BHG пропонує покрити квіти сумішшю кварцового піску або сумішшю бури та кукурудзяної муки (у рівних пропорціях). Не накриваючи кришкою ємність, залиште сушитися протягом хвилини. За необхідності посушіть ще хвилину. Після цього залиште квіти у суміші на один день, щоб вони повністю висохли.

Де краще зберігати засушені квіти?

Квіти потрібно сушити в темному прохолодному місці, щоб через сонячне світло їхній відтінок не став блідим.

Щоб сухі квіти зберігалися як можна довше, тримайте їх подалі від вікон або будь-якого іншого джерела прямого сонячного світла, подалі від печей, камінів і обігрівачів.

Які квіти краще за все підходять для засушування?

Найпопулярніша квітка — це троянда, але є й багато інших рослин і трав, яке так само добре підходять для засушування:

 • гіпсофіла,
 • гвоздика,
 • ехінацея,
 • гомфрена куляста,
 • гортензія,
 • дельфініум,
 • лаванда,
 • лілія,
 • півонія,
 • безсмертник.

Читайте далі:

Комахи, створені з квітів: вишукана краса від Раку Іноуе

Сумки та прикраси із мушель та деревини: особливий підхід дизайнера Крістіана Грейсіла

Кісточки авокадо замість дерева: фантастичне мистецтво Джан Кемпбелл

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...