• Чому не варто повністю забороняти пластикові соломинки

  • П'ятниця, 23 листопада 2018 року

Соломинки, які подають із коктейлями та іншими напоями, давно зажили недоброї слави пластикового сміття, що забруднює нашу планету. Впровадження заборони на їхнє використання набирає обертів, але не варто забувати, що серед нас є ті, кому пластикові соломинки дійсно необхідні.

Щодня тільки у США викидають близько 500 000 мільйонів пластикових соломинок. Більшість із них, навіть якщо технічно підлягає вторинній переробці і належним чином утилізується, потрапляє на полігони. Окрім того, вони забруднюють океани та є однією із причин загибелі морських тварин.

Сьогодні все більше людей підтримують ініціативу заборони пластикових соломинок, і деякі країни здійснюють конкретні кроки в цьому напрямку. Наприклад, у Великобританії мережа McDonald's переходить на паперову альтернативу. А у Сіетлі діє заборона на соломинки, а також на пластиковий посуд. У багатьох закладах громадського харчування використовують компостуємі соломинки (як пластикові, так і паперові). Часто в таких закладах соломинку видають тільки на вимогу клієнта.

Однак є люди, які дійсно потребують соломинок.

Кому потрібна пластикова соломинка

Для більшості людей соломинки є просто прикрасою для напою, вони не відчувають нагальну потребу в їхньому використанні. Однак є й ті, кому пластикові соломинки необхідні, оскільки дають можливість пити самостійно, без сторонньої допомоги. Це — люди з інвалідністю, і Робін Пауелл — одна з них.

Робін від народження страждає на артрогрипоз. Вона є прихильницею захисту навколишнього середовища: «Люди з інвалідністю хочуть зберегти планету, але разом із тим вони повинні мати можливість пити самостійно». Прагнучи скоротити кількість відходів, Робін використовує вдома багаторазові соломинки. Але в кафе та інших закладах вона не може пити самостійно без пластикових соломинок. Її турбує те, що через заборону на соломинки в майбутньому їй, можливо, доведеться залежати від допомоги інших людей.

Багаторазові або компостуємі соломинки не завжди підходять людям з інвалідністю, яким складно втримати стакан. Для людей, які страждають від хвороби Паркінсона, дуже міцні соломинки (із металу або бамбука) можуть бути небезпечні. А паперова соломинка, залишена у рідині на довгий час, може розм'якнути.

Робін Пауелл виступає за те, що доки не буде створена прийнятна альтернатива пластиковим соломинкам, вони повинні залишатися доступними для тих, у кого є інвалідність.

Схожої думки дотримується і Джессіка Гроно, жінка, яка страждає на церебральний параліч: «Я повністю усвідомлюю, що обмеження використання пластикових соломинок важливе для навколишнього середовища, однак потрібно подумати і про людей. Можна знайти компромісне рішення: соломинки повинні залишатися доступними для тих, хто дійсно їх потребує. Це просте, розумне прохання — будь ласка, не забороняйте пластикові соломинки повністю. Є багато людей, які залежать від них».

Читайте далі:

У Нью-Йорку створили їстівні соломинки із морських водоростей

Jelly Drops — вода, яку можна їсти, врятує людей похилого віку від зневоднення

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...