• Jelly Drops — вода, яку можна їсти, врятує людей похилого віку від зневоднення

  • Вівторок, 23 жовтня 2018 року

Одна з найсерйозніших проблем для людей із деменцією — це зневоднення. Навіть незначна нестача води може призвести до серйозного погіршення здоров'я. Саме над вирішенням цієї проблеми працює Льюїс Хорнбі: він створив «воду, яку можна з'їсти».

Під час навчання Льюїса Хорнбі в коледжі в Лондоні його бабусю Пет госпіталізували внаслідок різкого погіршення здоров'я. Сім'я хвилювалася, але після 24 годин, проведених під крапельницями, Пет швидко відновилася. Причиною погіршення стану стало зневоднення, яке є частою проблемою для людей із деменцією.

«Вражений тим, що настільки незначна річ, як нестача води, може чинити такий вплив на здоров'я, я почав досліджувати це питання та дізнався, що це нагальна проблема для багатьох», — сказав Хорнбі.

Він виявив, що люди із хворобою Альцгеймера та іншими типами подібних захворювань часто страждають зневодненням. Деякі просто не відчувають спраги, вчасно не знаходять води або їм важко ковтати. Хорнбі зрозумів, що таким людям набагато легше їсти, ніж пити, тому вирішив створити таку воду, яку можна з'їсти.

«Я хотів створити "закуску", що містить запас вологи. Порадившись із лікарями, я врахував механізми, за допомогою яких організм поглинає воду, та створив декілька прототипів», — говорить Льюїс.

Зрештою у нього вийшли Jelly Drops — барвисті кульки-краплі, які можна з'їсти за один укус. Вони містять суміш із декількох електролітів та упаковані у привабливу, схожу на цукерку оболонку, що легко відкривається.

«Коли я запропонував людям із деменцією свою розробку, вони дуже зацікавилися. Jelly Drops привернули їхню увагу. Форма та консистенція такої дози води зручні, а ручка коробки, прозора кришка на петлях і буклет прості у використанні», — говорить Льюїс.

На створення Jelly Drops Хорнбі, якому зараз 24 роки, знадобилося п'ять місяців. Це стало його дипломним проектом під час вивчення інноваційного проектування в Королівському коледжі мистецтв і Імперському коледжі Лондона.

Тоді він жив зі своєю бабусею та доглядав за нею протягом декількох тижнів, перевіряючи ефективність свого винаходу:

«Я зрозумів, що це спрацювало, коли вона з'їла 7 Jelly Drops за перші 10 хвилин, що рівнозначно випиванню склянки води, і при цьому це не вимагало сторонньої допомоги та великої кількості часу на ковтання», — каже Хорнбі.

Із моменту своєї появи Jelly Drops завоювали декілька нагород, у тому числі премію за дизайн Хелен Хамлін, Snowdon Award і Dyson School of Design Engineering DESIRE Award за соціальний вплив. Продукт усе ще знаходиться на стадії розробки, адже Хорнбі проводить випробування в інших будинках для літніх людей і збирає команду для виведення свого винаходу на ринок.

Читайте далі:

Твердження «Випивайте 8 склянок води на день» — помилкове

Створено першу спортивну пляшку для води з еластичного титану

У Данії літніх людей безкоштовно катають на велорикшах — рух «Велоспорт без віку»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...