• Уроки на свіжому повітрі: у Нідерландах школярі вчаться вирощувати овочі та фрукти

  • Вівторок, 23 жовтня 2018 року

У наш час практично будь-які фрукти й овочі можна купити в супермаркеті. Завдяки цій зручності не всі діти знають, звідки береться їжа і тим паче як її вирощувати. Під час навчання школярів садівництва й овочівництва зростає їхня зацікавленість здоровою їжею, вони багато про що дізнаються та з користю проводять час на природі.

Свіжіше, ніж у супермаркеті

Фрукти й овочі імпортуються з усього світу: сьогодні в магазинах можна купити не тільки звичні для регіону продукти, але навіть кокоси, манго та багато іншої екзотики. Однак багато хто вважає, що краще купувати місцеві фрукти, овочі та зелень. А ще краще — виростити їх своїми руками!

Щотижня діти із середньої школи в Нідерландах вирушають на город з учителем та одним із батьків-волонтерів. Там вони вчаться тому, як садити насіння, позбуватися бур'янів, поливати рослини та, найголовніше, як збирати вирощену своїми руками їжу.

Таким чином, діти можуть насолоджуватися часом, проведеним на свіжому повітрі, та отримати незабутній досвід власноручного вирощування їжі. Такий урожай приємно вживати в їжу, і не тільки тому, що він є результатом співпраці, — діти відчувають, що натуральні продукти дійсно корисні та смачні: не такі, як у місцевому супермаркеті.

Навчання тому, як вирощувати овочі та фрукти, допомагає дітям вибирати здорову їжу.

Зелений рух

Ця школа в Утрехті в Нідерландах — не єдина, де навчають вирощувати їжу. Усе більше й більше викладачів усвідомлює, наскільки важливо дітям проводити більше часу в контакті з природою та які переваги приносить вирощування власної їжі. Такий підхід прищеплює дітям звичку здорового харчування, а також може надихнути батьків на створення домашнього городу. До того ж час, проведений поза класом, допомагає дітям краще та довше концентруватися на уроках — і це іще одна користь шкільних городів.

Система освіти у школах поступово реформується та покращується. Більше уваги приділяється благополуччю дітей і тому факту, що їм необхідно максимум часу проводити поза приміщеннями.

Читайте далі:

Як обідають школярі в Японії: програма здорового харчування, до якої привчають із дитинства

Чому садівники та городники живуть довше?

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...