Субота, Лис 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Берліні з використаної кавової гущі роблять екопосуд (ФОТО)

Субота, 25 квітня 2020 року

Берлінський стартап Kaffeeform розробив інноваційну технологію використання кавової гущі для створення стильних і довговічних багаторазових чашок та блюдець.

За словами дослідників, поступова зміна клімату протягом наступних 50 років може обмежити можливість вирощування кавових рослин. У всьому світі споживається багато кави, і разом з цим збільшується кількість відходів (для розкладання одного паперового стаканчика потрібно близько 20 років).

Уже сьогодні відпрацьовану кавову гущу використовують у сільському господарстві та для отримання енергії.

Від відходів — до нового екоматеріалу

Стартап із Берліна Kaffeeform розробив технологію створення чашок і блюдець із використаної кавової гущі. Такий посуд довговічний і його можна мити.

Джуліан Лехнер, випускник академії промислового дизайну, почав експериментувати з кавовою гущею, яку брав у громадських барах під час навчання в Больцано, Італія. Йому знадобилося близько чотирьох років, щоб створити Kaffeeform.

Ідея, що лежить в основі винаходу, зрозуміла: такі відходи, як гуща від кави, рідко утилізують. Найчастіше гущу просто викидають. Як виявилося, із відходів 6 випитих стаканчиків еспресо можна зробити 1 чашку з блюдцем.

Щоб зробити вироби довговічними і придатними до миття в посудомийній машині, Лехнеру треба було знайти правильний баланс пропорцій рослинних волокон, кавової гущі, шматочків деревини та біополімерів. Результатом став зроблений з поновлюваної сировини посуд, придатний для вторинної переробки.

Kaffeeform на 40% складається з використаної кавової гущі, яку збирають у місцевих кафе (щодня по 5–6 кг).

Як роблять посуд з кавової гущі?

Спочатку кавову гущу висушують, щоб вона не запліснявіла. Виробництво проводиться в невеликому заводському цеху, де всі складові змішують у розрахованому співвідношенні. Потім під впливом тепла і тиску із речовини формують чашки та блюдця, які навіть зберігають приємний запах кави.

Дизайн чашок і блюдець класичний. Лехнер хотів підкреслити, що важливий саме матеріал, а не зовнішній вигляд. Зараз Kaffeeform — це чашки для подвійного еспрессо або маккіато, а в майбутньому ще плануються кружки і стаканчики для капучино.

Сьогодні посуд з кавової гущі доступний в Берліні в Hallesches Haus і Foundry. За межами Німеччини його можна придбати в магазині Astrup Fearnley Museum Shop і в Nobel Peace Center в Осло, у Pokahornid в Рейк'явіку, у Sampa Coffee в Лондоні, в Парижі, у магазині Superflu в Льєжі та в Амстердамі.

Лехнер і його команда починають вести переговори з кав'ярнями та ресторанами, щоб розповісти про переробку кави та донести людям свої досвід і бачення.

«Такий посуд має невелику вагу і хороші ізоляційні властивості, тому він чудово підійде для використання на підприємствах громадського харчування», — впевнений Лехнер.

Нещодавно Kaffeeform отримав премію Red Dot Product Design Award 2018.

Читайте далі:

Їстівні стаканчики для кави — Cupffee з Болгарії

В Україні вироблятимуть «вічні» блокноти з використаних паперових стаканчиків

Їстівні ложки з тіста роблять в Індії — Bakeys

Comments   

загрузка...