Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Їстівні ложки й виделки — це чудова альтернатива одноразовому пластику (ВІДЕО)

П'ятниця, 26 червня 2020 року

Індійський підприємець Нараяна Песапаті заснував компанію Bakeys, яка виробляє столове приладдя із борошна.

У 2005 році, перебуваючи із візитом в посушливому районі в Телангані, Південна Індія, підприємець Нараяна Песапаті замовив приготувати хліб із проса — роті. Однак він запізнився на початок обіду, і роті на той час засох.

«Мені довелося ламати роті на шматки, щоб зачерпувати ними каррі. Це був момент еврики для мене. Якщо такий шматок хліба можна використовувати замість ложки, чому б не спробувати зробити з борошна щось подібне?» — розмірковував Песапаті.

Використання їстівних ложок замість пластикових допомогло б частково зменшити глобальне забруднення довкілля. Пластик не варто використовувати для роботи з харчовими продуктами, оскільки він містить хімічні речовини з канцерогенними та нейротоксичними властивостями, і ці речовини вилуговуються в їжу і напої. Окрім того, пластик часто виготовляється в негігієнічних умовах. Прес-форми покривають промисловим мастилом, що запобігає їхньому прилипанню до виробів. Їх витирають, але не очищають якісно. Мало хто миє покупне пластикове столове приладдя до використання, і є ймовірність того, що у процесі їжі небезпечні речовини потраплять до травної системи.

Їстівні вилки й ложки набагато кращі та безпечніші. Песапаті каже: «Як сільськогосподарський вчений, я хочу, щоб цей світ став кращим місцем для життя».

Історія Bakeys почалася на домашній кухні його сім'ї, де він намагався виготовити столові прибори із використанням різних комбінацій борошна. Розібравшись із цим, він зайнявся пошуком виробника прес-форм та інвесторів, що було непросто.

«Це були дуже складні дні. Друзі та родичі почали уникати мене, оскільки я просив у них грошей. Я продав деякі свої активи, у тому числі будинок у Вадодарі та квартиру в Хайдарабаді, і витратив усі свої заощадження», — розповідає Песапаті.

Разом зі своєю дружиною Прагіною Кескар вони самостійно зібрали понад $300 тис. і лише у 2014 році отримали банківський кредит.

Bakeys була заснована у 2010 році в Хайдарабаді штату Андхра-Прадеш. Компанія робить їстівне столове приладдя із суміші трьох видів борошна: рисового, пшеничного і сорго. Воно може бути солодким, солоним або ж прісним на смак. Якщо людина не хоче їсти ложку після закінчення трапези, її можна просто викинути: вона на 100% компостується.

Ложки Bakeys безпечні для їжі і «на смак як крекери». Щоб їх розкусити і прожувати, потрібно докласти певних зусиль. Їх смак не змінює смак їжі.

У 2016 році Bakeys зібрав $18,7 млн ​​на краудфандінговій платформі Kickstarter і більше £2,4 млн на Кетті (завдяки відео у соціальних мережах).

На даний час на фабриці окрім бухгалтера, веб-дизайнера і дослідника працюють одинадцять чоловік. Вони виробляють 10 тис. ложок на день, використовуючи 500 кг муки та інші інгредієнти. Більше 120 країн хочуть зробити замовлення на їстівні ложки, однак Bakeys поки не можуть прийняти їх: величезний попит переважує пропозицію. Найбільші замовлення надходять зі США, Великобританії, Канади, Австралії, Дубая, Сінгапуру, Тайваню та Китаю.

Читайте далі:

Їстівний посуд: просто, екологічно і корисно

Франція відмовляється від випуску і використання одноразового пластикового посуду

Як вибирати безпечний посуд