• Перший поїзд на водневому паливі Coradia iLint запустили в Німеччині

  • Вівторок, 4 грудня 2018 року

Європейська компанія Alstom спроектувала перший у світі пасажирський поїзд, що виробляє електроенергію для тяги із водневого палива, — Coradia iLint. Поїзд з нульовим рівнем викидів має низький рівень шуму, а його «вихлопними газами» є тільки пар і конденсована вода.

Турбота про навколишнє середовище стає пріоритетною для великої кількості споживачів і компаній, тому ми спостерігаємо появу екологічно чистих інновацій у транспортній сфері: це електрокари, електричні позашляховики, літальні апарати з електроприводом і багато іншого.

25% загальносвітових викидів CO2 від спалювання енергії припадає на транспорт. За прогнозами до 2050 року 70% світового населення буде жити в міських районах і попит на пасажирські перевезення подвоїться. Із огляду на все це, компанія Alstom створила перший у світі електропоїзд, що працює на водні. Його розробила команда із центру передового досвіду регіональних поїздів Alstom у Зальцгіттері (Німеччина) і з центру тягових систем у Тарбі (Франція). Проект підтримує Міністерство економіки та енергетики Німеччини і Національна інноваційна програма з технології використання водню і паливних елементів (NIP).

Вперше поїзд було представлено на найбільшій у світі залізничної виставці транспортної техніки і транспортних систем InnoTrans у Берліні 2 роки тому.

«Створивши поїзд, яка не створює викиди COі являє собою діючу альтернативу дизельному транспорту, ми стали першими розробниками пасажирських поїздів на основі водневої технології. Coradia iLint — відмінна ілюстрація нашої прихильності до розробки та впровадження інноваційних та екологічно безпечних рішень. Поїзд може бути використаний комерційно в Німеччині вже в цього року», — кажуть творці.

На даний час водневі електропоїзди обслуговують пасажирів на лініях між німецькими містами Куксхафен, Бремерхафен, Бремерверде і Букстехуде.

Створений спеціально для неелектрифікованих ліній поїзд працює, перетворюючи кисень і водень на електрику, — і це є хорошою альтернативою дизельним поїздам. Він має високий рівень продуктивності, може проїхати до 1000 км тільки на одному балоні з воднем, розвиває швидкість до 140 км/год і майже не створює шуму.

Винахід поєднує у собі різні інноваційні елементи: чисте перетворення енергії, ефективне збереження енергії в батареях і «розумне» управління тяговим електропостачанням.

Мета команди Alstom — до 2020 року скоротити споживання енергії на 20% (порівняно із 2014 роком). Станом на березень 2018 року воно вже знизилося на 14%. Розробники роблять ставку на екодизайн: 95% створених ними поїздів на 92% підлягають вторинній переробці.

Читайте далі:

Перша у світі велосипедна доріжка із пластикових пляшок з'явилася в Нідерландах

Найцікавіші види громадського транспорту світу

Український учений розробив водневий акумулятор для найсучасніших авто

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...