• У Кенії знайшли простий спосіб відновлення лісів: кульки з насінням від Seedballs Kenya

  • Понеділок, 3 грудня 2018 року

У Кенії, де існують серйозні проблеми зі знелісненням землі, знайшли швидкий спосіб посадки дерев — за допомогою куль із деревного вугілля з насінням рослин. Метод виявився настільки простим і доступним, що його може застосовувати кожен, докладаючи при цьому мінімум зусиль.

Новий метод посадки дерев допоможе вирішити проблеми лісонасадження як у Кенії, так і в інших країнах, які постраждали від вирубки лісів або пожеж. Що стосується Кенії, у цій країні щорічно кількість дерев і чагарників скорочується приблизно на 5,6 млн. Рослини стають ресурсом для отримання їжі, будівельних матеріалів і палива, проте без них вітер і ерозія ґрунту перетворюють великі регіони на пустелю.

Щоб зробити посадку дерев простою і доступною для кожного, місцевий стартап Seedballs Kenya розробив кулі з насінням, які дозволяють висаджувати дерева майже без зусиль. Винахід з'явився завдяки діловій співпраці між двома кенійських компаніями, виробником деревного вугілля Cookswell Jikos і компанією Chardust Ltd., яка переробляє відходи на паливні брикети.

Насіннєві кулі роблять посадку дерев таким же простим заняттям, як і кидання м'ячів. Кожна чорна кулька містить насіння одного дерева, яке знаходиться в оболонці з поживних речовин і деревного вугілля. Вугілля захищає насіння від комах і тварин. Під час дощу вода розмиває покриття і дозволяє насінню прорости.

Seedballs Kenya заохочує «партизанське садівництво» — наприклад, коли школярі стріляють кульками з насінням із рогатки. Вони також переконали місцеві вертолітні чартерні компанії тримати мішки з кулями під сидіннями під час перельотів. Пасажири можуть допомогти відродити природу Кенії, викидаючи кулі з вікон.

Насіннєві кулі коштують близько $6 за кілограм (це близько 450 насінин в оболонках).

За останні півтора року в Кенії було використано близько 2 млн таких куль. За оцінками, близько половини зможуть швидко прорости і з часом стати зрілими деревами. У міру зростання дерев їхнє коріння зміцнюватиме землю та зупинятиме подальшу ерозію ґрунту.

Як показує досвід, часто місцеві стартапи вирішують проблеми у своїх районах більш ефективно, ніж це роблять великі корпорації. Гнучкість у роботі й наявність необхідних знань спрощують процес розробки і спрямовують ресурси невеликих компаній у потрібне русло.

Читайте далі:

Три собаки допомагають засадити ліс, що вигорів внаслідок пожежі у Чилі

Чоловік врятував острів від руйнування, висадивши тисячі дерев, — відеоісторія про Forest Man

Прогулянка в лісі здатна зцілювати від депресії та стресу — вчені

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...