• Майбутнє сфери готельних послуг — роботи, які обслуговують постояльців

  • Вівторок, 4 грудня 2018 року

Китайська компанія Alibaba, що спеціалізується на електроніці та розробці пристроїв зі штучним інтелектом, створила робота для обслуговування готелів.

Завдяки новим технологіям можливості роботів розширюються. Їх усе частіше використовують у різних сферах життя людей і галузях виробництва. Роботи виявилися особливо корисними там, де необхідно виконувати трудомісткі завдання з повторюваними рухами або підняттям ваги (на складах тощо). У Фінляндії, наприклад, створили робота для сортування сміття. У Китаї застосовують підводних роботів у роботі військово-морських сил. Роботи, створені вченими з Невади, можуть перевіряти мости на наявність несправностей. А в європейських країнах з'явилися роботи, які переміщаються в підземних комунікаціях або під водою: робот-борсук і робот-вугор.

Роботизованим пристроям знаходять застосування в медицині та навіть у побуті: скажімо, існують такі розробки, як робот-компаньйон для літніх людей і робот-помічник для саду. Ці та інші подібні нововведення доводять, що роботизація може підвищувати ефективність роботи та полегшувати багато життєвих завдань.

У цьому році на Computing Conference 2018 у Ханчжоу (Китай) компанія Alibaba оголосила про запуск нових сервісних роботів для готельного бізнесу. Команда в A.I. Labs (провідний відділ розробки споживчих товарів зі штучним інтелектом в Alibaba) створила робота, завдання якого — надавати різні послуги та доставляти постояльцям готелю все необхідне: страви, білизну та ін.

Досі обслуговування в готелях багато у чому залежало від людської праці. Новий робот демонструє, які зміни можуть відбутися у цій сфері в найближчому майбутньому.

Постояльці можуть спілкуватися із роботом за допомогою голосових команд, доторків і жестів рукою. Його реакція керується програмним забезпеченням AliGenie від Alibaba A.I. Висота робота — менше 1 метра, а швидкість досягає 1 м/с. Технологія роботи пристрою заснована на мультисенсорних даних і паралельних обчисленнях для швидкого реагування. У ньому є семантична карта, автономна навігаційна система для виявлення перешкод, система зв'язку для управління ліфтами і перевірка особи за допомогою технології розпізнавання облич.

Генеральний менеджер компанії Ліджун Чень говорить:

«Ми раді тому, що цей винахід допоможе скоротити затримку між запитами постояльців і реагуванням персоналу. Робот від Alibaba A.I. Labs — це наступний крок у еволюції до "розумних" готелей. Високі технології штучного інтелекту зможуть значно підвищити ефективність обслуговування. Робот стане хорошим помічником для гостей готелю, адже завдяки йому всі питання будуть вирішуватися швидко та зі зручністю».

Після тестування робота в готелях компанія оцінить його придатність для роботи в інших центрах послуг, таких як лікарні, ресторани й офіси.

Читайте далі:

3D-принтер надрукує органи для трансплантації

Краса по-норвезьки: за арктичним колом з'явиться унікальний готель Svart

В Японії створили літаючого робота, який може трансформуватися в повітрі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...