• Чому пізніший початок уроків у школі — це добре

  • Середа, 5 грудня 2018 року

Пізніший початок шкільного дня, завдяки якому діти можуть довше поспати вранці, добре впливає на їхнє здоров'я та успішність у навчанні. Про це говорять дані останніх досліджень.

Протягом декількох років експерти у сфері охорони здоров'я вивчали вплив пізнішого початку уроків на здоров'я старшокласників — учнів 9–12 класів. Через спалах гормонів та зміни в організмі багатьом підліткам складно заснути вночі і, отже, важче «витягнути» себе з ліжка вранці.

Унаслідок постійної нестачі сну молодий організм наражається на ризик захворювань. Хронічне недосипання з роками може призвести до ожиріння, тривожності і депресії, підвищується ймовірність виникнення порушень поведінки та сну (наприклад: ходіння уві сні). А погане самопочуття, безумовно, впливає на успішність і поведінку.

Дослідження, проведене у 2017 році, показало, що за початку шкільних уроків від 8:30 ранку або пізніше підлітки з більшою ймовірністю сплять рекомендовані 8 годин.

Крім того, підлітки, які добре відпочивають, отримуючи достатню кількість сну щоночі, менше хворіють та пропускають школу і менше схильні до спортивних травм. Це підтвердило дослідження 2012 року.

У ньому брали участь 112 школярів-підлітків, середній вік яких становив 15 років. Ті з них, хто спав щоночі 8 або більше годин, отримували травми під час фізичних навантажень на 68% менше. Вчені зробили висновок, що тривалість сну впливає на ступінь вірогідності травми. У той же час інші фактори, такі як стать, частота участі у спортивних змаганнях, види спорту, силові тренування тощо не були значною мірою пов'язані з кількістю травм.

Хоча пізніший початок уроків скорочує час, що відводиться ввечері на домашні завдання, він позитивно впливає на нічний сон. Однак не всі школи готові перейти на інший розклад. Щоб переконати батьків та адміністраторів, одного надання наукового доказу недостатньо — на шляху до змін стоять різні фінансові та матеріально-технічні перешкоди.

Безумовно, заради здоров'я молодого покоління варто докласти зусиль щодо внесення змін до розкладу. Дослідники також пропонують зробити пізніший початок уроків нормою для всіх учнів, а не лише для старшокласників.

Читайте далі:

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Висипатися на вихідних корисно для здоров'я?

Чи повинні школярі прибирати свої класи? Цікавий японський підхід

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...