• Дітям не можна грати у футбол і хокей до 18 років — дослідження

  • П'ятниця, 7 грудня 2018 року

Чимало видів спорту, які обирають батьки для своїх дітей, пов'язані із ризиком отримання травм. Але не всі знають, що одними з найнебезпечніших є мікротравми голови, які часто лишаються непоміченими.

Тренери зазвичай звертають увагу на захист голови спортсмена, щоб уникнути небезпеки струсів. Але наскільки великий ризик отримання травми?

Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі, Дюкського університету й Університету Північної Кароліни у Чапел-Хіллі визначили, що у дітей, які відіграли хоча б один футбольний сезон, можуть з'явитися зміни в мозку. Команда проаналізувала МРТ гравців у віці від 15 до 17 років після футбольного сезону та виявила зміни у сірій речовині передньої та задньої ділянок мозку.

Чунлей Лю, автор дослідження та член Інституту нейронауки Хелен Уиллс при Каліфорнійському університеті в Берклі, говорить:

«Абсолютно зрозуміло, що силовий вплив на голову, що повторюється навіть протягом короткого періоду часу, може викликати зміни в мозку. 15–17 років — це період, коли мозок продовжує розвиватися, у ньому відбувається багато важливих біологічних процесів, і невідомо, як зміни, які ми спостерігаємо, вплинуть на подальший ріст і на розвиток мозку».

Вчені поки що не проводили повторні дослідження наслідків мікротравм голови, але на даний момент вони впевнені, що дітям не варто займатися травмонебезпечними видами спорту.

Д-р Беннет Омалу, судовий патологоанатом, першим відкривший хронічну травматичну енцефалопатію (CTE) в мозку у колишніх футболістів, попереджає, що діти, які беруть участь у спортивних змаганнях, згодом можуть зіткнутися із серйозними проблемами зі здоров'ям. Про це він докладно розповідає у своїй книзі, яка розкриває небезпеки контактних видів спорту («Truth Does not Have a Side: My Alarming Discovery about the Danger of Contact Sports»).

Омалу вважає, що діти взагалі не повинні займатися такими видами спорту, як футбол, хокей, регбі та навіть лакросс.

«Зважаючи на ті знання та досвід, які ми вже отримали, не існує такої причини, за якою дитина до 18 років повинна брати участь у спортивних змаганнях. Я маю на увазі шість популярних видів спорту: американський футбол, хокей на льоду, різні бойові мистецтва, бокс, боротьба та регбі. Удар у голову є невід'ємною частиною будь-якої із цих ігор. Ця істина може бути неприємною, болючою та важкою для прийняття, але ми не повинні заперечувати її».

Доктор запевняє, що дозволити дитині грати у футбол — це і є «жорстоке поводження з дітьми»:

«Ми не дамо дитині сигарету, щоб вона курила, тому що це може призвести до небезпечних наслідків. Однак ми одягнемо шолом на голову дитини та відправимо її на поле грати у гру, під час якої вона буде отримувати безліч ударів у голову та страждати від струсів».

Беннет Омалу пропонує навчати дітей безпечнішим видам спорту, таким як плавання, легка атлетика, волейбол і баскетбол.

Читайте далі:

Як мотивувати дітей відволіктися від відеоігор і проводити більше часу на природі

Цікаві ігри на природі для незабутніх вихідних

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Чому пізніший початок уроків у школі — це добре

Незвичайні десерти нашвидкуруч: готуємо разом із дітьми!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...