• Як куріння зруйнує ваш будинок?

  • Понеділок, 19 листопада 2018 року

Куріння — дивна річ. Століттями у суспільстві говорять про його шкоду, і стільки ж люди продовжують курити. Зазвичай тому, хто курить, дорікають, що він не піклується ні про своє здоров'я, ні про оточуючих, але це не завжди переконує його відмовитися від шкідливої ​​звички. А що як вам скажуть: «Якщо ви не кинете курити, одного разу згорить ваш будинок, ви втратите багато грошей або станеться щось іще гірше»? Можливо, усвідомлення таких матеріальних наслідків результативніше вплине на рішення більш не торкатися сигарет.

«Мої батьки викурювали по декілька пачок сигарет на день», — розповідає Дана Макмехон. Вона на собі відчула, якої шкоди може завдати куріння, і як воно впливає на курця та на його оточення.

Загальновідомо, що сигаретний дим шкодить здоров'ю людини і тварин, однак про те, як він впливає на наше житло та речі навколо нас, ми замислюємося не часто.

Як куріння руйнує будинок?

1. Сигаретний дим залишає шкідливий запах і наліт на всіх речах у будинку, навіть на його стінах.

Зазвичай люди, які курять, не відчувають, наскільки погано вони пахнуть. Запах нікотину дуже стійкий і чіпляється буквально до всього: варто вам пройти через накурене приміщення (нехай це і займе всього декілька секунд), і ваше волосся одразу вбирає запах диму.

У будинку курця із часом все вкривається нальотом, який практично неможливо вивести. Не допомагають провітрювання, освіжувачі повітря та генеральне прибирання, а також радикальніші методи. «Ми пробували боротися із цим ґрунтуванням і фарбуванням стін, — каже Дана Макмехон, — однак через деякий час плями проступали знову».

Наліт від сигаретного диму не лише змінює зовнішній вигляд приміщення, але й загрожує здоров'ю тих, хто в ньому проживає. Згідно досліджень, нікотин та інші забруднення від тютюнового диму, які осідають на предметах, здатні із часом реагувати з іншими речовинами, що знаходяться в повітрі. Наприклад, у результаті реакції з азотистою кислотою виникають канцерогени — табакоспецифічні N-нітрозаміни (ТСН). Вплив таких токсичних речовин на клітини людини викликає ушкодження ДНК.

2. Будинок, у якому курять, важко продати.

Якщо ви збираєтеся продати будинок, мешканці якого постійно курили, будьте готові до того, що зробити це за початковою вартістю навряд чи вдасться. Про такий стан справ говорить опитування агентів із нерухомості та брокерів з Онтаріо.

Більше половини агентів повідомили про те, що їхні клієнти навряд чи купуватимуть будинок, де люди курили, а 27% опитаних твердо впевнені у цьому. Дві третини повідомили, що куріння в будинку знизить його вартість на 10—19%, а кожен третій брокер каже, що вартість будинку курця може знизитися на 29% від початкової.

Також зменшиться радіус охоплення потенційних покупців, адже більшість із них не захоче піддаватися ризикам, які несе вдихання залишків сигаретного диму.

3. Куріння в орендованій квартирі загрожує оплатою штрафу.

Якщо ви курите у квартирі, власники якої проти цього, будьте готові до неприємностей. Вас можуть притягнути до відповідальності та накласти чималий штраф.

За повідомленням Американської асоціації здорових легень (American Lung Association), реставрація прокуреної двокімнатної квартири може обійтися у $15000.

Чому так дорого? Процес очищення займає 4 дні, і в ньому беруть участь 3 спеціалісти. Після основного прибирання рекомендується провести більш ретельне очищення всіх предметів, у тому числі світильників та віконних рам. Потім замінюється підлога, проводиться санітарна обробка підпільних покриттів, а також може бути замінена побутова техніка.

Але і це ще не все. Далі робочі привозять спеціальні прилади — генератори озону і гарячого туману. І на завершення проводяться фарбування та столярні роботи. Увесь цей трудомісткий процес коштує грошей, і вас можуть зобов'язати частково або повністю компенсувати його вартість, спираючись на місцеві закони.

4. Пожежа і загибель мешканців будинку нерідко відбуваються саме внаслідок куріння.

Вогонь від сигарет щорічно стає причиною близько 7600 пожеж, повідомляє Федеральне агентство з управління в надзвичайних ситуаціях (The Federal Emergency Management Agency, FEMA). Більшість пожеж у житлових будинках, під час яких загинули люди, відбулася саме через куріння (кинутий недопалок, куріння уві сні та ін.).

5. І нарешті, ви витрачаєте заощадження, за допомогою яких можна було б покращити життя та побут.

Скільки грошей можна заощадити, якщо не купувати ці димні палички, отруйні для курця та його оточення? Розрахувати це допоможе спеціальний калькулятор від SmokeFree.

«Це досить дорога залежність, — говорить Дана Макмехон. — Пам'ятаю, батьки оплатили тривалу відпустку грошима, збереженими через рік після того, як вони кинули курити».

Подумайте, чого ви не можете собі дозволити і як можна вдосконалити побут, якби за рік зібралася сума, яку ви зазвичай витрачаєте на сигарети?

Відмова від куріння може зберегти здоров’я і навіть вберегти чиєсь життя. То чи варто і далі отримувати сумнівне задоволення від цієї згубної звички?

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Звичка гризти нігті: як позбутися?

Шкідливі звички, про які мало хто знає

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...