• Щоденне вживання вітамінних добавок не приносить ніякої користі здоров'ю

  • Четвер, 6 грудня 2018 року

Багатьом від дитинства твердили, що потрібно щодня приймати вітаміни. Однак опір дитини цьому ритуалу, ймовірно, виправданий — принаймні про це говорять дані нового дослідження, опублікованого у Journal of the American College of Cardiology.

Аналіз даних і клінічних випробувань від 2012 по 2017 рік показав, що більшість полівітамінів і добавок вітаміну С, D і кальцію не приносять ніякої користі для профілактики серцево-судинних захворювань, серцевого нападу або інсульту.

Провідний автор дослідження доктор Девід Дженкінс повідомляє: «Ми були здивовані, виявивши так мало позитивних ефектів від найпоширеніших добавок, які багато хто вживає. Нами було встановлено, що полівітаміни, вітамін D, кальцій або вітамін C не завдають шкоди, але також і не приносять ніякої реальної користі».

Ще одне дослідження, проведене в 2017 році і опубліковане у Journal of the American Medical Association, також виявило відсутність доказів ефективності багатьох вітамінів і добавок. Вивчаючи їхній вплив на організм (зокрема вплив добавок кальцію і вітаміну D), дослідники не виявили абсолютно ніякої різниці у зміні здоров'я людей, що вживали вітамінні добавки, і людей, які їх не приймали. Для того щоб зробити такі висновки, вчені розглянули десятки досліджень, у яких брали участь понад 50 тис. дорослих у віці старше 50 років.

Було також виявлено, що прийом вітамінів і добавок мав і неприємні наслідки. Для деяких груп людей вживання вітаміну D підвищувало ризик переломів шийки стегна. Результати підтвердилися і з урахуванням статі, дози, нормального вмісту кальцію у харчуванні та поточних значень вітаміну D у крові.

Справа у неповноцінному харчуванні?

Інші дослідження показали, що поживні речовини, які містяться в таблетках і порошках, не засвоюються організмом так само ефективно, як вітаміни з їжі. Тому деякі з негативних наслідків добавок можуть бути просто причиною того, що люди помилково використовують їх для компенсації поганої дієти.

Іншими словами, важливіше те, як людина харчується, а не те, чи приймає вона вітамінні добавки. Тому не можна перебільшувати їхню значимість, відсуваючи на другий план поживні продукти.

Не всі вітаміни однакові

Тільки у США індустрія добавок розцінюється в більш ніж $37 мільярдів, і вона значною мірою не регулюється. Тому про таблетки, які призводять до негативних наслідків, ми часто дізнаємося лише після того, як вони вже набули широкого поширення в суспільстві.

Брін Остін, професор Гарвардської школи громадської охорони здоров'я, говорить: «У США дієтичні добавки не проходять попередню перевірку на предмет безпеки і ефективності. Це означає, що FDA (Управління продовольства і медикаментів) і споживачі не можуть знати, чи дійсно те, про що йдеться на етикетці, міститься у цих засобах. І неможливо дізнатися, чи безпечно те, що міститься в добавках».

Дослідження, проведене у 2013 році, показало, що дози інгредієнтів у добавці навіть з однієї упаковки можуть значно варіюватися від таблетки до таблетки. А дослідження 2016 року виявило, що це загрожує наслідками для охорони здоров'я: щороку через вживання добавок у відділення невідкладної допомоги потрапляє приблизно 23 тис. чоловік.

Наведені дослідження не можуть не засмучувати, але потрібно відзначити, що ситуація зі здоров'ям кожної людини унікальна, і добавки можуть відігравати важливу роль, тим паче якщо їх призначив вам лікар.

Також варто пам'ятати про необхідність правильного харчування: не використовуйте добавки для заміни або компенсації неповноцінної дієти.

Читайте далі:

Штучні вітаміни та біодобавки не є чарівним еліксиром

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Сухофрукти — натуральні ліки від серцево-судинних хвороб

Особливі поєднання інгредієнтів і спецій: готуємо вітамінний суп

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...