• Чи безпечний клімат у будинку? Про це розкажуть сенсори Whare Hauora

  • Середа, 5 грудня 2018 року

набор сенсоров

набор сенсоров

У Новій Зеландії благодійна організація Whare Hauora створила набір сенсорів, який визначає, чи сприятливий для проживання клімат у будинку: наскільки в ньому холодно та чи є пліснява. За цими даними можна дізнатися, чи можуть з'явитися проблеми зі здоров'ям.

Датчики, які попереджають, чи може будинок зробити вас хворим, створили Амбер Крейг і Бренда Уоллес, засновники благодійної організації Whare Hauora, що розпочала свою роботу 2 роки тому.

Ідея зробити сенсорний пристрій для оцінки здоров'я будинку з'явилася у Бренди, коли її 5-річна донька почала страждати від симптомів астми, через що часто пропускала школу.

Бренда вирішила провести вимірювання в будинку і подивитися, наскільки у ньому сприятливі умови для життя. Замість того щоб використовувати готовий набір із п'яти сенсорів за $300, вона купила необхідні деталі і зробила власні датчики, витративши на все не більше $30. Вона розмістила пристрої в кожній кімнаті, щоб визначити різницю їхнього клімату. Так Бренда дізналася, що найхолоднішою в будинку є спальня її доньки. Після цього донька стала спати в іншій кімнаті, і її астма пройшла.

Бренда поділилася цією історією з Амбер, і вони вирішили, що інші сім'ї, ймовірно, також стикаються з подібною проблемою. Тому сьогодні їхня мета — зробити сенсорний пристрій доступним для жителів Нової Зеландії.

Бренда Уоллес каже: «Ви не можете управляти тим, що ви не можете виміряти».

Датчики Whare Hauora допомагають дізнатися, наскільки здоровим є клімат у будинку та що можна зробити, щоб покращити його. Проводячи аналіз домашнього середовища, вони інформують мешканців про вплив холоду або цвілі на організм людини. Наприклад, рівень вологості більше 60% вказує на те, що в будинку є пліснява. Її наявність може призвести до того, що у людини з'явиться алергічна реакція, кашель і чхання.

Сенсори є модульними, а встановити їх досить просто, — творці дають користувачам базові знання основ електроніки. Комплект складається із чотирьох датчиків і шлюзу, і кожен з них у свою чергу складається із чотирьох частин.

Датчики вимірюють температуру та вологість, перевіряючи показники кожні 10 хвилин. Потім шлюз збирає ці дані та надсилає їх через інтернет на приладову панель, після чого обчислює показник точки роси. Точка роси — це температура, за якої водяна пара конденсується у рідину та збирається на поверхні. Після того як пристрій визначив цей показник, він надсилає користувачеві повідомлення на телефон.

Сьогодні існує багато розробок, спрямованих на вдосконалення побуту. Наприклад, іграшкова канарейка Urban Canaries, «розумний» ключ Locky, пристрій для ходьби WalkAid, а також домашній дисплей із дерева Mui. Такі винаходи допомагають зробити наше життя не тільки комфортнішим, але й здоровішим.

Читайте далі:

На Київщині з'явився повністю енергонезалежний будинок

Як заощадити на комунальних послугах: п'ять «розумних» домашніх девайсів

Киянину вдалося платити за опалення вдвічі менше

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...