• Відпочинок в Карпатах: підготовка до зимової мандрівки

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 28 листопада 2018 року

Багато мандрівників не вирішуються піти в зимовий похід, через переживання, що буде дуже холодно, до того ж підготуватися до таких походів досить складно. Вони мають свою специфіку, слід правильно складати маршрути через снігове покриття. Однак похід може бути дуже захоплюючим, не варто боятися морозу. Щоб похід пройшов комфортно та із задоволенням, слід виконувати певні правила і головне - це замовити заздалегідь житло для проживання https://hutir.org/ і відпочинку в Карпатах.

житло для проживання

Правильний підбір одягу і спорядження для походу в гори взимку

Головне, правильно підготуватися до походу, бо зима в Карпатах буває досить суворою, температура може досягати - 20, однак найчастіше температура вдень сягає -5 -10, а вночі до мінус 15. Важливо мати хороше гірське взуття, яке розраховане на холод, також важлива легка і тепла пухова куртка, необхідні теплі штани, флісові светри, шапка й рукавиці. До одягу слід поставитися особливо уважно, тобто не варто брати обов'язково брендовий модний одяг, а слід приділити увагу якості.

зимове спорядження

Важливо щоб одяг був водозахистний, особлива увага приділяється взуттю, найкраще брати якісні фірмові черевики, які врятують від снігу і дощу в поході. Взимку не завадить термобілизна, тобто теплі колготки, товсті лижні штани. Якщо у вас немає спеціального туристичного взуття, то підійде звичайне зимове взуття, просочене жиром. Не забудьте про рукавиці, бажано, щоб їх було кілька пар, також продумайте зручність шапки.

водозахистний одяг

зимовий пейзаж

Особливості пересування по снігу

Важлива увага приділяється пересуванню по снігу, іноді доводиться йти провалюючись по коліно в сніг. В цьому випадку необхідні снігоступи, але вони повинні бути у кожного члена групи, тому що потрібен єдиний ритм. Якщо схили занадто круті, то практикується рух у три такти, тут незамінні телескопічні палиці і льодоруби, їх можна замінити лижними палицями.

Слід мати на увазі, що в Карпатах погода занадто часто змінюється, вітер може замітати сліди, зникне стежка, при цьому вітер може легко обморозити обличчя. Важливо подбати про вітрозахисні маски або ж зав'язувати обличчя шарфом. Туман, сильний вітер, хуртовина перешкоджає пересуванню, тому незамінні окуляри.

пересування по снігу

Ночівля під час походу в гори

Збираючись в Карпати взимку, слід вибрати час, коли буде більш менш стабільна хороша погода. Не варто самостійно відходити від маршруту, краще слідувати тільки за гідом, адже можуть утворитися снігові карнизи, які можуть обвалитися. Ночівлі зазвичай відбуваються в колибі, тобто в хаті для літнього проживання пастухів, можна знайти курну колибу, де багаття розкладається на підлозі, але краще якщо буде грубка, в такому приміщенні ночувати комфортніше.

Ночівля

Однак про розміщення в таких хатах треба подбати заздалегідь, вони часто згорають, потім будують нові, тому влітку обов'язково проводиться розвідка і опрацьовується маршрут. Існують колиби, про які практично ніхто не знає, часто в них навіть залишають продукти харчування, для тих, хто прийде після них. Це своєрідна традиція, ще одна традиція — пускати ночувати всіх, хто прийде.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...