Субота, Гру 5, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сонячне світло замість пензля: картини Майкла Пападакіса (ФОТО)

Середа, 14 жовтня 2020 року

Протягом багатьох років художник Майкл Пападакіс створював картини традиційним способом, використовуючи фарбу і пензлі. У останній рік навчання вчитель нагадав йому: ти можеш творити, використовуючи будь-які матеріали. «Чому б не спробувати сонячне світло замість пензля?», — подумав Майкл. Так на світ почали з'являтися незвичайні картини, намальовані сонячним теплом.

У 2012 році Пападакіс купив квиток в один кінець, щоб подивитися світ. Він попрямував до Середньої Азії — тієї частини світу, про яку нічого не знав. Майкл взяв із собою прості та кольорові олівці, а також фарби. Через це рюкзак став важким і незручним для тривалих поїздок.

Одного разу на столі товариша він побачив збільшувальне скло. І враз прийшла ідея використовувати цей нехитрий інструмент для створення картин замість традиційних олівців і фарб.

Так Пападакіс почав «малювати»: використовуючи збільшувальне скло і сонячне світло, він випалював свої творіння на дереві.

«Цей спосіб здався мені цікавішим і веселішим. Із фарбами багато клопоту: пензлі треба чистити, підбирати товщину, чекати поки фарба висохне», — розповідає Пападакіс.

Напрямок своєї творчості він називає геліографічним мистецтвом. На кожну картину Майкл витрачає від 1 до 50 годин, залежно від складності. Він може працювати скрізь, де є сонце, від першого променя аж поки воно не сяде за горизонт. Майкл любить працювати в мальовничій місцевості на природі: він відчуває, що довкілля є ключовою частиною його мистецтва.

Творити Майклу доводиться у «вбранні бджоляра» — наборі, що складається із захисного одягу, капелюха та сонцезахисних окулярів. Сонце, врешті-решт, пече, і тривалий вплив його променів небезпечний.

Використовуючи промені сонця, Пападакіс малює все: від портретів і пейзажів до вивісок. Як інструмент він використовує збільшувальне скло, лупу для читання та інші лінзи.

За свою подорож, яка тривала близько 1,5 років, Майкл побував у Кореї, Греції та Франції. Там він залишив свої картини в якості оплати за гостинність людей, що зустрічалися йому на шляху.

Коли Пападакіс повернувся до Сполучених Штатів, він зайнявся музикою, яку любив не менше малювання, і приблизно рік нічого не малював.

Але потім він переїхав із Каліфорнії до Колорадо, де гори нагадали про Середню Азію, і Майкл знову почав творити.

Пападакіс каже, що маленькі діти часто використовують лупу для поганих справ: завдають шкоди комахам або спалюють листя. Замість цього він хоче надихнути їх на добрі справи, щоб реалізувати їх творчий потенціал: «Ми можемо утримати сонце лише на мить. Те, що ми можемо із цим зробити, залежить тільки від нас».

Велику частину робіт художник виконує на замовлення. Він працює з такими компаніями, як GoPro, The Balvenie, Ripley's Believe it or Not та TedX Mile High. Зараз Пападакіс живе в Оріндж-Каунті, штат Каліфорнія, та виконує різноманітні замовлення, наприклад портрети і пейзажі. Він ділиться своїми роботами на веб-сайті і у соціальних мережах, включаючи «Фейсбук», де він відомий як @Sunscribes.

Читайте далі:

Традиційний живопис Китаю «Гохуа»: картини Чжан Цуйїн. Фотоогляд

Яскрава казка серед буденності: мурали Святошинського району міста Києва (фото)

Сумки та прикраси із мушель та деревини: особливий підхід дизайнера Крістіана Грейсіла

Comments   

загрузка...