• Як здавати металобрухт на переробку: різниця і вартість металів

  • Вівторок, 29 січня 2019 року

Утилізація та повторне використання пластикових пляшок, одягу і паперу допомагає скоротити витрати на створення нових речей. Один із розділів галузі переробки, який не настільки популярний, але не менш важливий, — це утилізація металобрухту.

Чимало розвинених країн експортує брухт: переробка металу допомагає скоротити масштаби видобутку руди у всьому світі. Різні компанії здають на переробку старі сталеві балки від конструкцій, непридатні дроти й електрообладнання, мідні труби і латунні світильники. Більша частина відходів надходить із торговельної галузі, проте будь-хто може здати металобрухт на переробку, щоб заробити гроші та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

Зазвичай на переробку приймають мідь, сталь, алюміній, латунь і залізо. Ви можете знайти спеціалізовані пункти прийому на нашій карті:

Вартість металу оцінює магніт

Перед тим, як здати метал на переробку, слід визначити, який це метал — чорний чи кольоровий. Найпростіший і найпоширеніший спосіб — використовувати магніт.

Якщо магніт притягається — значить метал відноситься до чорних (наприклад: сталь або залізо). Чорний метал коштує не дуже дорого, але його все одно приймають і відправляють на переробку.

Якщо магніт не притягується — цей метал кольоровий. Багато звичайних металів (мідь, алюміній, латунь, нержавіюча сталь і бронза) класифікуються як кольорові. Вони цінуються та коштують великих грошей.

Після цього дізнайтеся, куди можна здати той чи інший тип металу — це спростить процес здачі вторсировини.

Як визначити вид і цінність металу

Мідь

У хорошому стані має червонуватий колір. Окислена мідь більш темного коричневого кольору, а також має ділянки зелених відтінків.

Мідь часто застосовують під час будівництва. Із неї роблять водопровідні труби, елементи покрівлі (наприклад, жолоби) і систем кондиціонування, а також електричні дроти.

Мідь — один із найцінніших для переробки металів.

Алюміній

Алюміній часто покривають білою фарбою, у непофарбованому вигляді він біло-сріблястого кольору. Якщо матеріал тонкий, його легко зігнути.

Найчастіше на пункти прийому приносять алюмінієві банки. Однак алюміній можна знайти практично всюди: із нього роблять жолоби, віконні рами та двері, його використовують для облицювання стін, а також для багато чого іншого.

Хоча алюміній не коштує великих грошей на пунктах прийому, шматок алюмінію можна переробляти і використовувати знову протягом кількох місяців. Переробка алюмінію економить 80% енергії, яка була витрачена на виробництво цього металу.

Латунь

Латунь — це сплав міді та цинку. Це дуже важкий метал жовтого кольору з відтінком червоного.

Із цього металу роблять ключі, дверні ручки, світильники та сантехніку.

Латунь дорожча алюмінію, але дешевша міді.

Сталь

Звичайна сталь, яка може поржавіти, легко притягує магніт. Вона є одним із найпоширеніших металів.

Сталь використовується в різних видах продукції: від автомобіля до стільців, полиць, шаф і багато чого іншого.

Цінується сталь приблизно так само, як і алюміній. Її можна розплавити і повторно використовувати знову і знову.

Читайте далі:

Пластикове сміття замість квитка на автобус: незвичайна ініціатива в Індонезії

Мікроорганізми допомагають видобувати дорогоцінні метали з електроніки

Який паркан вибрати: дерево, метал, камінь або живопліт?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...