ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Велика Епоха

Меган Лі молода, скромна і сором’язлива. І все ж вона виконує головні ролі перед заповненими залами, гастролюючи по всьому світу разом із трупою класичного китайського танцю Shen Yun Performing Arts.

«Я не дуже люблю говорити. Почавши кар'єру танцівниці, я виявила, що можу виразити свою роль на сцені через танець — так я немов розмовляю з глядачами. На сцені я стаю сміливішою і не ховаюся в кутку як у повсякденному житті», — говорить Лі.

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Класичний китайський танець можна порівняти з надзвичайно багатою і виразною мовою. Усе, від швидкоплинних жестів до загальної манери поведінки танцюриста, покликане передавати його або її внутрішній світ, почуття та цінності.

Особлива увага в колективі приділяється співробітництву та синхронності, на противагу конкуренції за увагу та славу. Shen Yun прагне відродити 5000-річну китайську культуру, спираючись на її ідеали, що сягають коренями ще до буддизму, даосизму і конфуціанству, які здавна є сутністю традиції та невід'ємною частиною класичного китайського танцю.

Головну роль відіграє внутрішня краса

Учасники трупи приділяють велику увагу вдосконаленню своїх думок і характерів, оскільки головний принцип класичного китайського танцю полягає в тому, що внутрішній стан танцюриста проявляється на сцені. Таким чином, Shen Yun — це не просто творчий колектив, а ще й група людей, які разом працюють над внутрішнім покращенням себе.

Лі наводить приклад того, як вдосконалення думок відбивається на її роботі: «Я постійно дивлюся у себе, щоб побачити, чи є в мені щось, що блокує мої почуття і заважає мені бути щасливою. Якщо я проходжу через труднощі, які не можу подолати, я намагаюся зрозуміти, що роблю неправильно, про що погано думаю, — словом, знайти все негативне. Усвідомивши ці речі, я стараюся мислити більш позитивно. Коли я думаю про хороше, я відчуваю себе під час танцю щасливішою. І, коли я на сцені, я в потрібному настрої та можу увійти у відповідний образ».

Негативні думки про фізичний біль, який вона іноді відчуває на тренуваннях, дівчина замінює іншими: «Біль — це показник того, що мої м'язи розвиваються, це показник мого зростання».

До початку кар'єри у Shen Yun, Лі щороку ходила на їхні виступи в її рідному місті Сан-Франциско. «Це завжди траплялося у січні, незадовго до мого дня народження, і було для мене найкращим подарунком. Кожного разу я дивилася виступ немов зачарована», — говорить вона.

У той час Лі займалася спортом і була сором'язливою. Хоча виступи їй дуже подобалися, вона ніколи не мріяла танцювати на сцені.

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі
Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Ритм життя

Лі переїхала з Китаю до США разом із батьками, коли їй було 2 роки. Не маючи тісного споріднення з культурним середовищем Китаю, вона відчувала себе більше американкою, аніж китаянкою. Однак у 2010 році, коли Лі було 12 років, мати відправила її до Академії мистецтв Shen Yun у Каліфорнії, де дочка змогла б отримати поглиблене розуміння своєї етнічної приналежності.

Курси китайської історії відкрили Лі очі на красу та глибину культурної спадщини її батьківщини. Вона брала уроки танців, адже танець є основним напрямком в Академії. На подив Лі, її відібрали до складу трупи Shen Yun, і незабаром її захопило танцювальне життя із виступами перед тисячною аудиторією в найпрестижніших залах світу.

Вона гастролює вже чотири роки і на даний момент є провідним танцівником у компанії, що займає важливе місце у світі класичного китайського танцю. І все ж Лі з неохотою говорить про свою майстерність. Їй притаманно сумніватися у своїх здібностях і не сприймати похвалу як належне, проте вона сподівається остаточно зміцнити свою впевненість завдяки танцям.

Гастролі — це не лише захоплююче пізнання світу, але й виснажлива подорож зі змінами часового поясу та іншими факторами, які випробовують вас на міцність.

«Ми хочемо показати всьому світу, що таке китайська культура, але щоб донести цю красу людям, необхідно пройти через страждання», — говорить Лі, підкреслюючи відданість танцюристів своїй місії.

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі
Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Мета

«Одна зі складових місії Shen Yun — відкрити людям правду про комуністичну партію», — говорить Меган Лі. Вона та її мати практикують Фалунь Дафа — духовну медитативну практику, яка зародилася в Китаї, але від 1999 року жорстоко переслідується комуністичним режимом. Багато послідовників Фалунь Дафа знайшли притулок у Сполучених Штатах та інших країнах світу.

Серед номерів колективу є танець, який розповідає про переслідування в Китаї. Героїня на сцені — маленька дівчинка, яка прагне зрозуміти, чому її мати була вбита режимом.

Послідовниця Фалунь Дафа (яку грає Лі) знайомить дівчинку із принципом «Істина Доброта Терпіння» (основним принципом практики). Так дівчинка дізнається про глибокі переконання, за які померла її мати.

Стосунки Лі з батьком були досить складними: він, як і чимало людей в Китаї, перебував під впливом оманливої пропаганди, яку поширює комуністичний режим проти Фалунь Дафа. Батько Лі помер два роки тому, і вона дуже жалкує про те, що він жодного разу не бачив її виступів у Shen Yun.

Виконання танців у цьому колективі надає їй сміливості. Особливо Лі зачіпає одна з легенд, втілена Shen Yun на сцені, — легенда про дівчину Мулань, старого батька якої призивають на війну.

Щоб уберегти батька, Мулань переодягається у чоловічий одяг та йде воювати замість нього. Вона виявляє на полі бою велику відвагу, за що удостоюється безлічі почестей.

«Цей номер надихає мене більше допомагати іншим, а також самою ставати кращою», — говорить Лі. Історія Мулань дарує їй упевненість у тому, що вона та її колеги, подібно до хоробрих соратників, будуть продовжувати сміливо прямувати до великих висот.

Джерело: tasteoflifemag.com

Читайте далі:

Концерт Shen Yun справив глибоке враження на світових знаменитостей

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»