• Соціальний робот допомагає зменшити занепокоєння у дітей з аутизмом

  • Середа, 19 грудня 2018 року

Інженери з Університету Люксембургу створили інтерактивного соціального робота зі штучним інтелектом. QTrobot навчає дітей з аутизмом різним життєвим навичкам, підвищує уважність і співчуття, а також знижує занепокоєння та прояви деструктивної поведінки.

Чимало інновацій останніх років спрямовані на те, щоб позитивно вплинути на світ і змінити його на краще. Це, наприклад, пристрій, який допомагає ходити людям із хворобою Паркінсона, інвалідна коляска з новими технологіями, робот-компаньйон для літніх людей і рукавички з доповненою реальністю для людей із вадами зору.

Не так давно розробники з LuxAI, автономного підрозділу Університету Люксембургу, створили інтерактивного соціального робота із використанням штучного інтелекту.

«Ми хочемо бачити суспільство, у яке без проблем інтегровані соціальні роботи і де системи штучного інтелекту забезпечують функціональність на благо людей і суспільства. Наша місія — розробляти апаратні засоби, програмне забезпечення та програми для інтерактивних роботизованих систем», — говорять розробники.

Виховання дитини з аутизмом пред'являє величезні вимоги до батьків і суспільства в цілому. Таким дітям складно відвідувати дитячий садок і школу, що ще більше погіршує стан і розчарування дитини.

Ще одна проблема — це розвиток навичок спілкування, що є одним із перших кроків у соціалізації. Зазвичай ми несвідомо використовуємо тіло для передачі повідомлень і підтримки зорового контакту, і спілкування не є особливою проблемою. Однак багато дітей з аутизмом відчуває труднощі у підтримці розмови. Через це їм складно підтримувати дружні стосунки, що також впливає на успішність у школі. Деякі люди вважають дітей з аутизмом скритними і асоціальними. Насправді відсутність товариськості часто викликана недостатнім розвитком комунікативних навичок, а не відсутністю інтересу до навколишнього світу.

Нова розробка від LuxAI, соціальний робот QTrobot допомагає зменшити симптоми тривоги і покращує концентрацію уваги у дітей, які страждають аутизмом.

Це гуманоїдний робот із рідкокристалічним дисплеєм (LCD) і роботизованими руками. Виразне «обличчя» і рухомі руки дозволяють соціальному роботу наслідувати емоції людей. Таким чином він може допомогти дітям з аутизмом розвивати навички розпізнавання емоцій. Для взаємодії із роботом діти можуть використовувати спеціальний планшет, що дає змогу отримувати візуальний зворотний зв'язок.

QTrobot оснащений зручним графічним інтерфейсом, який сумісний з Android. Це дозволяє фахівцям проводити сеанси із використанням соціального робота та розробляти власні навчальні програми. Окрім того, робот містить навчальні програми, які спрямовані на розвиток різних навичок, щоб допомогти дітям з аутизмом стати більш незалежними і соціальними. Ці програми було розроблено протягом багатьох років досліджень аутизму.

LuxAI продемонструє пристрій на конференції RO-MAN 2018, яка відбудеться наприкінці серпня в Китаї.

Читайте далі:

Дітям не можна грати у футбол і хокей до 18 років — дослідження

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Домашні тварини здатні лікувати наші фізичні та душевні травми: наукові докази

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...