• Роботи, які скоро можуть стати частиною нашого життя

  • Четвер, 6 грудня 2018 року

Автоматизація — одна з найголовніших технологічних тенденцій, яка впливає на розширення сучасної робочої сили. Багато хто побоюється, що роботи і штучний інтелект (ШІ) можуть замінити на виробництві людину, внаслідок чого тисячі працівників залишаться без роботи. Але чи дійсно це так? Ось деякі з нововведень автоматизації, які в найближчому майбутньому можуть стати частиною нашого життя.

За оцінками, близько 50% робочих рук можуть замінити сучасні технології, і це ще не межа. Інновації демонструють захоплюючий потенціал, який може бути застосований практично у всіх галузях.

Робочі місця, найбільш схильні до ризику стати автоматизованими, — це ті, які пов'язані з одноманітними рухами та повторенням завдань, застосуванням сили або деякими навичками у сфері цифрових технологій. Залучення в них людської робочої сили не є дуже ефективним.

Автоматизація може відкрити захоплюючі перспективи для професій майбутнього. По суті, якщо деякі види роботи зможуть виконувати роботи, люди зможуть «переключитися» на більш творчі заняття. Фахівці впевнені, що 65% сьогоднішніх дітей, які навчаються в початковій школі, зможуть отримати робочі місця у сферах, які на даний час тільки розвиваються або навіть ще не існують.

Ось декілька цікавих інноваційних рішень у сфері автоматизації.

«Робот-офіціант»

Робот Penny розносить замовлення відвідувачам ресторану та прибирає залишки їжі зі столу. Роботизована система використовує технологію самообслуговування для навігації рестораном, обходить людей і перешкоди. На даний час прототип Penny щодня працює у ресторані Ha's Milpitas.

Роботизований комбайн для збору огірків

Скорочення харчових відходів є важливим етапом у збереженні екології. ЄС спонсорував розробку автоматизованого робота, який може знаходити приховані в листі стиглі огірки та збирати їх швидше, ніж людина (понад 800 огірків на годину).

Роботизована система CATCH складається із двоярусних двигунів з легкими модулями. Використовуючи для захоплення спеціальні важелі, роботи здатні збирати огірки, не пошкоджуючи їх.

Автоматизована система перекладу мови жестів

Перше у світі автоматизоване рішення для перекладу жестів на мову, що дозволяє глухим чути людей і вільно спілкуватися практично в будь-якому місці, створила угорська компанія SignAll.

Мова жестів складається не тільки з різних рухів рук. Труднощі використання технологій для перекладу полягають в тому, що потрібно повністю охопити всі елементи невербального спілкування (міміку тощо). У системі SignAll використовуються три веб-камери і датчик, кожний з яких підключений до комп'ютера і екрану.

Компанія вже створила прототип і на даний час шукає партнерів для пілотної програми.

«Розумний» візок слідує за покупцем

Південнокорейська мережа супермаркетів E-mart представила свій смарт-візок Eli. У ньому є безліч корисних функцій, таких як автономна навігація і автоматична оплата.

Візок може слідувати за людиною по її голосу і направляти до конкретних товарів за списком покупок, повідомляючи про купони та знижки.

ШІ для автоматизації роздрібних магазинів

Технологія ШІ і розпізнавання облич дозволяє роздрібним торговцям створювати повністю автоматизовані магазини.

Стартап DeepMagic пропонує два продукти: платформу Qick Store і Qick Kiosk.

Платформа Qick Store — це рішення, яке дозволяє клієнтам здійснювати покупки за допомогою мобільного сканування і оплати. У сумісному з телефонами iPhone і Android додатку є функція захисту від крадіжок. Використовуючи ШІ, комп'ютерну систему спостереження і камери, DeepMagic відстежує діяльність клієнтів у магазині та розпізнає будь-яку підозрілу поведінку. Окрім того, менеджери магазинів можуть отримати доступ до цієї інформації у режимі реального часу.

Qick Kiosk — це спливаюче сховище, яке повністю автоматизовано. Працюють такі міні-магазини за допомогою програмного забезпечення для розпізнавання зображень. Ідеальне розташування Qick Kiosk — це, наприклад, готельні вестибюлі та житлові будівлі — місця, де немає магазинів, але людям вони потрібні. Клієнти реєструються на порталі Qick або в мобільному додатку. Після реєстрації вони отримують доступ і можуть робити покупки.

Інтелектуальна система робить будинок комфортним

Стартап Wondrwall створив інтелектуальну систему, яка розширює можливості будинку, адаптуючи його до потреб і бажань власника. Вона запам'ятовує звички господаря і автоматично контролює освітлення, температуру і безпеку, завдяки чому немає необхідності виставляти опції щоразу вручну. Технологія голосового управління може в будь-який момент змінити будь-які налаштування.

Читайте далі:

Майбутнє сфери готельних послуг — роботи, які обслуговують постояльців

В MIT створили робота, який друкує будинки з доступних матеріалів

Українці створили безпілотний смарт-трактор на сонячних панелях

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...