• Еволюція фітнес-трекерів: від лічильника кроків до особистого порадника

  • Вівторок, 18 грудня 2018 року

Завдяки технологічним досягненням у сфері дизайну та використанню сучасних сенсорів фітнес-трекери постійно удосконалюються. Сьогодні вони можуть не лише рахувати кроки та хвилини фізичної активності. Давайте дізнаємося, якими були перші фітнес-трекери і на що вони здатні сьогодні.

Усього лише декілька років тому фітнес-трекери являли собою просто цифрові лічильники кроків. У міру розвитку технологій виробники намагалися оснастити ці пристрої все більшою кількістю датчиків. Сьогодні фітнес-трекери виконують безліч функцій: вони вимірюють інтенсивність дихання і серцевий ритм, а також дають різні поради (наприклад про те, скільки можна залишатися на сонці).

Як же працюють ці пристрої та які функції вони зможуть мати в майбутньому?

Для вимірювання напрямку і сили прискорення у сучасних трекерах як і раніше використовуються акселерометри. Вони визначають місцезнаходження користувача та кількість зроблених ним кроків. Висотомір вимірює висоту, яку програмне забезпечення може перевести у висоту місцевості або кількість підйомів. Більшість трекерів також містять GPS, який дозволяє користувачеві складати карту і аналізувати місцевість, де він тренується.

Чимало фітнес-трекерів також містять датчики для вимірювання фізичних реакцій. Одним із них є оптичний монітор серцевого ритму. Для вимірювання частоти серцевих скорочень використовується світлодіод. Світло проникає крізь шкіру, що дозволяє датчику визначити, як швидко прокачується кров, і таким чином оцінити частоту серцевих скорочень.

Датчики також можуть вимірювати кількість поту, що виділяється тілом під час тренування. Цей показник визначається гальванічною реакцією — електропровідністю шкіри. Коли тіло потіє, шкіра починає краще проводити електрику. Окрім того, величина провідності допомагає визначити рівень навантаження. Потім програмне забезпечення порівнює те, що робить користувач (наприклад, прогулюється або працює) із частотою серцевих скорочень і кількістю поту, і рекомендує конкретні вправи, які сприятимуть збільшенню або зменшенню навантаження. Дані про піт також важливі для визначення того, скільки калорій спалюється під час тренування.

Датчики навколишнього освітлення, схожі на ті, які використовуються для автоматичного керування яскравістю екранів телефону, використовуються у фітнес-трекерах для визначення часу доби. У поєднанні з УФ-сенсорами вони визначають, як довго людина перебуває на сонці.

У деяких сучасних трекерах використовують датчики, які вимірюють незначні зміни імпедансу (електричного опору) в тілі. Датчик використовує електроди, які посилають електричні імпульси один одному, і вимірює, як швидко надходять імпульси. Зміни імпедансу у крові аналізуються програмним забезпеченням для визначення частоти дихання, серцевих скорочень і рівня гідратації.

Деякі трекери можуть аналізувати якість сну. Для цього використовується метод під назвою актографія. Пристрій контролює рух зап'ястя сплячого. Ці дані аналізуються за допомогою алгоритму, щоб визначити, скільки часу людина проводить у глибокому сні. Цей метод не такий точний, як полісомнографія, яка вимірює активність мозку, але може бути корисним у деяких випадках.

Фітнес-трекери можуть надавати користувачам величезний обсяг даних, однак ступінь надійності кожного пристрою потрібно оцінювати окремо. Найкращі виробники постійно оновлюють алгоритми для аналізу даних. У останніх розробках застосовуються алгоритми для автоматичного визначення типу вправ, якими займається користувач (наприклад: йога або бокс), і визначення відповідної фітнес-мети.

На ринку фітнес-трекерів також відбуваються зміни. За даними аналізу CCS Insight, до 2022 року їх сукупне виробництво буде оцінюватися у $29 млрд. Однак фітнес-трекери втрачають популярність порівняно зі смарт-годинниками, продажі яких до 2022 року сягнуть $140 млрд. Деякі «розумні» годинники можуть відстежувати ті ж дані, що і сьогоднішні фітнес-трекери, але при цьому мають і інші корисні функції.

Незалежно від того, чи стануть смарт-годинники популярнішими за фітнес-трекери, можна сказати, що майбутнє фітнесу — на зап'ясті.

Читайте далі:

Сам собі тренер: 9 найкращих додатків для ефективних занять

Поєднайте біг і прибирання сміття: як шведський плогінг стає найпопулярнішим видом фітнесу

Скільки м'язів та жиру в тілі: створено домашній 3D-сканер Naked

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...