• Шлунковий грип і норовірусна інфекція: як запобігти і як лікувати

  • Вівторок, 18 грудня 2018 року

Зима — час поширення норовірусів: люди проводять багато часу у приміщеннях, де бактерії легко передаються. Що потрібно знати про причини, симптоми та лікування норовірусної інфекції, а також про те, як уникнути її проявів?

Норовірусна інфекція, яку часто називають шлунковим грипом, має дещо ширшу симптоматику. Окрім нудоти і діареї, симптомами норовірусу є болі в тілі та лихоманка.

Цим високоінфекційним вірусом можна заразитися у школах, торгових центрах, транспорті та будь-яких інших громадських місцях. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), норовіруси щорічно викликають мільйони випадків гострого гастроентериту.

Заразитися норовірусною інфекцією можна через їжу та воду або внаслідок дотику до заражених поверхонь. Ще одна причина зараження — тісний контакт із переносником вірусу: під час потиску руки, дотику, спільної трапези тощо.

Вірус може поширюватися повітряним шляхом. На поверхнях він залишається активним до 42 днів. Потрібно всього лише 18 часток норовірусу, щоб заразити людину.

Симптоми норовірусної інфекції зазвичай з'являються через 12–48 годин після першого контакту із вірусом, але можуть проявитися і через 3 дні.

Найбільш поширені симптоми: пронос, нудота, блювання, біль у животі, лихоманка, головний біль, втома та біль у тілі. У деяких людей симптоми можуть бути відсутні, однак при цьому вони все ще будуть переносниками інфекції.

Лікування норовірусної інфекції

Як і всі віруси, норовіруси не реагують на антибіотики: у них є здатність боротися з бактеріями. Найкращий спосіб лікування — пити багато рідини, щоб уникнути зневоднення. Лікар також може порекомендувати ліки від діареї та нудоти. Більшість людей відчувають себе краще вже за декілька днів.

Профілактика

Вакцини, яка допомогла б запобігти зараженню норовірусною інфекцією, поки що не існує. Тому найкращою профілактикою є хороша гігієна. Просте мило і вода — один із найефективніших способів запобігання зараженню.

Мийте руки. Часто мийте руки водою з милом, особливо після відвідування туалету, зміни підгузка дитині та ін. Також мийте руки перед їжею або приготуванням їжі. Дезінфікуючі засоби для рук усувають частинки нововірусу не так ефективно, як мило й вода.

Мийте фрукти та овочі. Ретельно мийте сирі фрукти й овочі перед вживанням.

Добре промивайте морепродукти перед приготуванням — особливо це стосується устриць та інших молюсків.

Ретельно очищайте забруднені місця в будинку. Обов'язково одягніть рукавички. Спочатку протріть поверхню паперовими рушниками, потім продезінфікуйте миючим засобом на основі відбілювача не менше п'яти хвилин. Використовуйте 5–25 ст. л. побутового відбілювача на 4 л води. Потім очистіть всю поверхню знову з милом і гарячою водою.

Залишіться вдома. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома. Однак не готуйте їжу і не доторкайтеся до страв здорових мешканців, щоб вірус не поширився на них. Більшість людей можуть повернутися до звичного режиму життя вже після двох-трьох днів відсутності симптомів захворювання.

Дізнайтеся також, як відрізнити грип від застуди та які натуральні засоби допоможуть у лікуванні застудних захворювань.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Найкращі вітамінні напої для профілактики грипу та застуди

12 домашніх небезпек, через які можна захворіти

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...