Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Куркумін зменшує втрату клітин сітківки, яка відбувається при глаукомі

Субота, 12 грудня 2020 року

Глаукома — це група очних захворювань, якими страждають більше 60 мільйонів чоловік у всьому світі, та які призводять до необоротної сліпоти у 1 з 10 випадків. Одне з досліджень показало, що пероральне вживання куркуміну може запобігти руйнуванню клітин сітківки. А нещодавно вченими були розроблені ефективні очні краплі з куркуміну.

Проблема орального прийому куркуміну полягає в тому, що він погано розчиняється і згодом погано проникає в кровотік. Тому, аби отримати потрібний ефект, пацієнти повинні приймати до 24 таблеток на день. Але проковтування такої великої кількості куркуміну може викликати небажані побічні ефекти для шлунково-кишкового тракту.

Враховуючи все це, вчені з Університетського коледжу Лондона та Імперського коледжу Лондона створили рідкий препарат — краплі, які доставляють потрібну хімічну речовину безпосередньо в око. Краплі містять куркумін і поверхнево-активну сполуку в поєднанні зі стабілізуючим агентом (ці речовини зазвичай містяться в ліках для очей). Такий спосіб не тільки дозволяє лікам доставляти в око вищу концентрацію куркуміну, але й збільшує розчинність хімічної речовини у 400 тисяч разів.

«Куркумін — це дивовижне поєднання, яке продемонструвало свої потужні властивості при виявленні та лікуванні нейродегенерації, пов'язаної із численними станами очей і мозку, від глаукоми до хвороби Альцгеймера, тому можливість легко додавати його в очні краплі може допомогти мільйонам людей», — повідомляє провідний автор дослідження, професор Франческа Кордейро.

Під час лабораторного тестування дослідники два рази на день протягом трьох тижнів капали засіб в очі щурам, які страждали від поточної втрати світлочутливих клітин сітківки. При подальшому порівнянні з контрольною групою щурів було виявлено, що у тварин, яким капали краплі з куркуміном, спостерігалося значне зниження втрати клітин, плюс не було побічних ефектів, таких як подразнення очей або запалення.

Можна сподіватися, що ліки зрештою будуть використовуватися для більш ефективного лікування глаукоми у людей і, можливо, для діагностики хвороби Альцгеймера: куркумін викликає появу пов'язаних із хворобою Альцгеймера амілоїдних бляшок у сітківці ока пацієнтів, що дозволяє виявити хворобу.

«Оскільки тривалість життя зростає, такі хвороби як глаукома і хвороба Альцгеймера стають більш поширеними. Ми вважаємо, що наші висновки можуть зробити важливий внесок у допомогу людям, які постраждали від цих захворювань», — говорить Франческа Кордейро.

Читайте далі:

Кульки з куркуми та меду — природні ліки

Паста з куркумою чудово відбілює зуби

Саморобна золота паста з куркуми: способи застосування

Comments   

загрузка...