• Чому ми втомлюємося, сидячи за столом увесь день?

  • Середа, 19 грудня 2018 року

Ви не переставляєте меблі та не берете участь у марафоні, але чомусь наприкінці дня з'являється відчуття сильної втоми. Хоча все, що ви робите, — це працюєте за комп'ютером. Знайома ситуація? Чому ж ми так сильно втомлюємося, не працюючи фізично?

Існує декілька теорій, що пояснюють, чому монотонна робота протягом дня призводить до появи втоми та виснаження. Можливо справа в тому, що робота дуже напружена або не дуже вам цікава?

Закінчилася психічна енергія

Навіть якщо ви не працюєте фізично, а сидите за столом увесь день, мозок не перестає думати ані на хвилину. Мозок людини відносно невеликий порівняно з іншими частинами тіла, але споживає 20% кисню від загального обсягу, який використовує організм.

Стівен Фейнсільвер, директор медицини сну в лікарні Ленокс Хілл у Нью-Йорку, говорить: «Зазвичай м'язи не споживають багато кисню. Це може відбуватися тільки під час виконанні вправ, але мозок завжди споживає багато енергії».

Тому, навіть якщо ви просто сидите, робота мозку виснажує енергію тіла.

Брак мотивації

Якщо ви сидите увесь день за комп'ютером, виконуючи нецікаву роботу, швидше за все концентрація уваги поступово знизиться, і рутинна робота просто набридне.

І замість того, щоб працювати, ви перейдете на «Фейсбук», де набагато цікавіше, напишете листа або зробите щось інше, не пов'язане із роботою. Через конфлікт між тим, що ви хочете робити і тим, що ви повинні робити, з'являється напруга, яка може призвести до втоми.

Соцмережі та інші відволікаючі фактори знижують мотивацію, що призводить до поглиблення відчуття втоми.

Стрес

Робота може бути важкою: дедлайни, напружений графік і подібні фактори викликають стрес. Іноді таке навантаження бадьорить, але хронічний стрес може призвести до постійної втоми і вплинути на якість життя.

Таким чином, ключ у тому, щоб знайти способи впоратися зі стресом. Спробуйте рефлексотерапію, техніку глибокого дихання, медитацію або прогуляйтеся вулицею під час обідньої перерви. Знайдіть тихе місце, щоб відійти від свого столу та зосередитися на чомусь іншому, хоча б на декілька хвилин.

Ці короткострокові рішення ефективні, але також потрібно з'ясувати, як зробити свою роботу менш напруженою та більш приємною.

У довгостроковій перспективі потрібно знайти деякі аспекти роботи, які вам дійсно подобаються. Робота у радість дасть захоплюючий результат і не буде обтяжливою.

Поганий сон

І, нарешті, очевидна причина, із якої може з'явитися втома на роботі, — це просто брак сну. У сонному стані важко зосередитися, окрім того втома із часом тільки накопичується.

За даними Національного фонду сну (NSF), дорослим потрібно від семи до дев'яти годин сну щоночі. Близько 29% людей повідомляють, що часто відчувають сонливість на роботі.

Оскільки дрімати на роботі — не вихід, попрацюйте над правильними звичками. Наприклад, лягайте спати в один і той же час щоночі, виконавши ритуал підготовки до сну, і уникайте частого вживання кофеїну.

Читайте далі:

Не можете знайти час для медитації? Послухайте музику

12 професій ручної праці, які затребувані сьогодні

«Правило однієї хвилини» може змінити ваше життя

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...