• Як зменшити кількість харчових відходів у побуті — 7 способів

  • Четвер, 27 грудня 2018 року

Близько 1/3 їжі, яку купують люди, відправляється на звалище. Ці харчові відходи становлять чималу проблему для навколишнього середовища, особливо в густонаселених містах. Ось 7 способів, які допоможуть уникнути такої марної трати грошей та ресурсів.

Харчова промисловість відіграє важливу роль у повсякденному житті людини. Однак вона ж є однією із причин глобального потепління і збезлісення: під час виробництва продуктів відбувається вирубка дерев, а також використовується більша частина ресурсів прісної води.

Хочете жити у кращому світі? Почніть із себе! Можливо, ви навіть не підозрюєте, як багато їжі викидаєте. Наведені нижче поради допоможуть використовувати продукти з максимальною користю.

Як зменшити кількість харчових відходів:

1. Робіть коктейлі, супи та соуси

Перетворіть переспілі фрукти на смачні коктейлі або компоти, а залишки овочів або м'яса — на супи або соуси.

2. Перевірте холодильник

Оптимальна температура у холодильнику повинна бути близько 4 С. Якщо вона вища — їжа буде швидше псуватися. Щоб зберегти свіжість зелені, овочів та фруктів, дотримуйтесь простих вказівок щодо їхнього зберігання. Можна також використовувати різні сучасні засоби, наприклад «розумні» контейнери або винаходи, що уповільнюють виділення етилену (газу, через який фрукти і овочі швидше дозрівають, стають м'якими і гниють).

3. Заготовте заморожені порції

Якщо ви готуєте їжу про запас, частину можна заморозити. Згодом із неї можна буде швидко приготувати свіжі страви, заощадивши продукти і час.

4. Розберіть продукти у шафах

Згодом на кухні накопичується багато залишків куплених раніше продуктів, про які ви просто забули. Ви можете призначити собі день, у який будете готувати страви із цих придатних для вживання залишків.

5. Слідкуйте за якістю, а не за терміном придатності

Не ставтеся фанатично до термінів придатності, оскільки вони не завжди визначають якість продуктів харчування та безпечність їхнього вживання. Багато компаній так стурбовані потенційними судовими процесами, що вказують більш ранні дати закінчення строку придатності, які далекі від фактичного терміну.

6. Плануйте покупки

Перед тим як іти до супермаркету, складіть список того, що необхідно для приготування кожної зі страв. Це допоможе уникнути непотрібних покупок. Не ходіть по магазинах, коли ви голодні, — перед виходом перекусіть, щоб уникнути придбання фаст-фудів та іншої шкідливої ​​їжі.

7. Компостуйте

Якщо, незважаючи на всі зусилля, у вас залишаються харчові відходи, використовуйте їх із розумом. За допомогою домашнього компостування їх можна перетворити на родючий ґрунт для саду.

Таким чином, усі харчові відходи зовсім не є відходами, якщо ми знаємо, як їх правильно використовувати.

Читайте далі:

Як утилізувати харчові відходи у себе вдома

Одяг майбутнього буде вироблятися з відходів харчової промисловості та кокосової біомаси

Індієць виготовляє глиняні холодильники, що працюють без електрики

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...