• Новий здоровий пробіотичний напій із відходів соєвої маси

  • Середа, 26 грудня 2018 року

Вчені з університету Сінгапуру розробили спосіб отримання пробіотичного напою із соєвого маси, яку зазвичай викидають. Новий освіжаючий напій містить живі пробіотики, які оздоровлюють кишечник.

Окара — це залишок від виробництва соєвого молока і тофу, який зазвичай викидають разом з іншими харчовими відходами. Саме із нього вчені Національного університету Сінгапуру (NUS) створили напій, що містить живі пробіотики, харчові волокна, вільні ізофпокращують здоров'я кишечникалавони та амінокислоти. Ці поживні речовини легко засвоюються організмом і .

Доцент Лю Шао Цюань і докторант Вонг Вен Чан створили напій у рамках програми «Наука і технології в галузі харчових продуктів».

Щороку в Сінгапурі викидають у середньому 10 тис. тонн окари, оскільки вона швидко псується і виділяє неприємний запах. До Вонг Вен Чан прийшла ідея застосувати метод ферментації, щоб зробити з окари напій:

«Ферментовані соєві продукти, такі як соєва паста й місо, поширені в азіатській культурі харчування. У молодості бабуся і дідусь пояснили мені, як роблять ферментовані продукти. Для мене цей процес був схожий на диво, адже тоді прісна їжа перетворювалася на щось смачне. Під час навчання в NUS я працювала над проектом із вивчення того, як соєве молоко можна додати у різні харчові продукти, і зрозуміла, що величезну кількість окари просто викидають. Мені спало на думку, що ферментація може бути одним із найкращих способів перетворити окару на щось поживне і смачне».

Працюючи під керівництвом доцента Лю, Вонг витратила рік на розробку нового рецепта, який перетворює окару на освіжаючий напій. Перш ніж знайти ідеальну комбінацію, вона експериментувала з 10 різними дріжджами і 4 різними ферментами.

Лю Шао Цюань каже: «Наш прорив полягає в унікальній комбінації ферментів, пробіотиків і дріжджів, які працюють разом, щоб зробити окару менш зернистою і надати їй фруктовий аромат, зберігаючи пробіотики живими. Кінцевий продукт — це поживна, екологічно чиста альтернатива, яка не містить молока».

У одній порції напою міститься не менше мільярда пробіотиків, а процес його отримання займає близько півтори доби. Міжнародна наукова асоціація пробіотиків і пребіотиків (ISAPP) повідомляє, що це ідеальна кількість пробіотиків для отримання від них максимальної користі.

Смачний напій можна зберігати за кімнатної температури до шести тижнів, і в ньому будуть зберігатися багато пробіотиків, дієтичні волокна, амінокислоти і вільні ізофлавони — природні антиоксиданти, які підтримують серцево-судинну систему.

На даний час дослідники з NUS експериментують із різними ферментами та мікроорганізмами, щоб вдосконалити рецепт.

«Останніми роками виробники активізують зусилля для розробки здорових продуктів, які приваблюють споживачів. Наш новий продукт — це чудове рішення, яке дозволяє не лише скоротити відходи, але й отримати здоровий та екологічно чистий напій», — говорить професор Лю.

Читайте далі:

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Їстівні ложки з тіста роблять в Індії — Bakeys

Квашена їжа корисніша, аніж вважалося раніше?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...