• Компостування — це просто, вигідно та корисно!

  • Четвер, 13 вересня 2018 року

Компостування — це спосіб не лише значно скоротити кількість харчових відходів, але й знайти їм корисне застосування. Багато хто не наважується почати, вважаючи, що купи компосту виділяють неприємний запах або приваблюють жуків і мишей. Ось сім вагомих причин, які доводять, що компост — це чудова ідея.

1. Компостування — це легко!

Скільки часу ви витратите на те, щоб викинути сміття або відходи в контейнер? Декілька секунд. Звичайно, перш за все дізнайтеся, що потрібно, а що не варто компостувати. Для компосту годяться всі овочеві та фруктові залишки, бадилля, макулатура (за деяким виключенням), лушпиння від насіння тощо. Але не варто класти в компост обрізки м'яса та риби або залишки молочної продукції.

2. Компостування — це дешево

Щоб організувати компостник на своїй ділянці, не потрібно практично нічого, окрім мінімальних початкових вкладень у вигляді відра або бака. Якщо у вас є сад-город, на якому ростуть декоративні та плодові рослини, компостна купа допоможе скоротити витрати на покупку добрив для рослин. Компостування також значно зменшить кількість загального сміття, і ви заощадите на витратах із вивозу відходів.

3. Стильне відро для органічних відходів

На ринку або в магазинах можна знайти дизайнерські ємності для компостування, які можна поставити на кухні. Такі відра не лише мають привабливий зовнішній вигляд, але й містять деревне вугілля. Вугілля виконує роль фільтра, який затримує всі неприємні запахи (цибулі, часнику тощо).

4. Здоровий, процвітаючий сад

Не існує кращого добрива для рослин, ніж компост. Він надає рихлості глинистим ґрунтам, а в піщаних допомагає утримувати воду. Компост не містить сполук на основі нафти, які є в більшості ненатуральних добрив, а також стримує хвороби рослин і розмноження шкідників. У городах і садах, де регулярно застосовують компост, зазвичай збирають великі врожаї здорових фруктів і овочів.

5. Компостування корисне для планети

За оцінками Агентства охорони навколишнього середовища США, приблизно 25% сміття на планеті — це харчові відходи. Ми викидаємо більше 60 мільйонів тонн їжі на рік! На полігонах вже не вистачає місця, а вивезення сміття дорожчає, тому компостування — набагато раціональніше рішення, корисне для людини та природи.

6. Компостні бункери

Пройшли ті дні, коли бункери для компосту були великими й непривабливими та виділяли сморід, на який скаржилися сусіди. Сьогодні можна знайти баки найрізноманітніших моделей, форм і кольорів. Навіть такого «космічного» дизайну, як на фото нижче. Погодьтеся, такий компостник стане прикрасою саду!

7. Немає запаху, немає шкідників

Чутки про те, що компост приваблює комах, мишей або інших шкідників, давно спростовані. Щоб компостна купа не виділяла запахи і не приваблювала паразитів, не кладіть у неї молочні продукти та м'ясо. Ось і весь секрет.

Читайте далі:

12 видів відходів, які не варто компостувати

Як відходи стають чорним золотом: сучасні компостні туалети

Як вдома утилізувати харчові відходи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...