• Як правильно вибрати саджанці: поради садівникові-початківцю

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 18 грудня 2018 року

Посадку плодових дерев на власній ділянці потрібно починати з підготовки грунту, закупівлі добрив і саджанців. Якість і життєздатність останніх мають величезне значення, тому починаючому садівникові потрібно знати, на що в першу чергу звертати увагу при їх виборі.

яблуко

Визначаємо якість кореневої системи

І новачкам, і досвідченим садівникам найкраще купувати саджанці в Садовому Центрі "Дачный мир" (dachmir.com.ua), адже його клієнти завжди отримують тільки добірні саджанці, які за умови правильного догляду в майбутньому стануть рясно плодоносними деревами. Завдяки великому асортименту саджанців в магазині, кожен його клієнт зможе стати власником барвистого саду, який буде радувати не одне покоління.

 саджанець

Вибрати саджанці самостійно досить просто. Оглядати в першу чергу потрібно кореневу систему саджанця, адже саме від неї великою мірою залежить життєздатність деревця або чагарнику. Коренева система якісного екземпляра повинна мати багато відгалужень і дрібних тоненьких корінців, які дозволяють рослині засвоювати достатньо вологи. Ніколи не купуйте саджанці з деформованими або зламаним корінням, а також ті, які були викопані вже досить давно. Шанси на те, що такі рослини приживуться і будуть нормально рости, вкрай невеликі.

слива

Багато досвідчених садівників сходяться на думці, що садити молоді деревця можна круглий рік за винятком того періоду, коли земля промерзає. Але найкраще купувати саджанці восени або навесні, тобто після вегетації або до її початку. Прижитися таким деревцям буде набагато легше, ніж екземплярам з листям.

абрикос

Стовбур і крона

Крона хорошого саджанця повинна бути як слід розвинена, при цьому всі гілочки повинні мати природну форму. Гарненько помацайте кору на стовбурі і гілках. У того саджанця, який викопано недавно і правильно зберігається і транспортується, кора туга і соковита, без сухих місць і тріщин. Це говорить про те, що викопане деревце не має нестачі у воді і здатне без проблем прижитися на новому місці. Непридатний до посадки саджанець легко розпізнати по потемнілій і зморщеній корі. На ринках такі напівмертві деревця часто намагаються продати за низькою ціною, але ні в якому разі не беріть їх навіть задарма.

Сенсу в посадці нежиттєздатних саджанців немає ніякого. При покупці не соромтеся довго оглядати деревця - ваш майбутній сад вартий того, щоб витратити на його основу час і сили.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...