• Устаткування Huawei, розроблене для переслідування Фалуньгун, тепер пригнічує увесь Китай

  • Epoch Times | Дженнифер Цзэн | Велика Епоха
    Субота, 29 грудня 2018 року

Тоді як на Заході тільки нещодавно визнали потенційну загрозу безпеки, що витікає від китайської телекомунікаційної компанії Huawei, деякі китайські інсайдери давно вже знають, що ця компанія є частиною апарату Китайської комуністичної партії (КПК).

Huawei щільно наслідує лінію партії з таких питань, наприклад, як переслідування Фалуньгун — мирної медитативної і духовної практики, ґрунтованої на принципах правдивості, співчуття і терпимості. Співпрацюючи в цьому процесі з владою, компанія розробила устаткування та інструменти стеження, які повинні хвилювати усіх у світі, а не тільки тих, хто займається Фалуньгун в Китаї.


Інженер перевіряє камери відеоспостереження на площі Тяньаньмень в Пекіні. 31 жовтня 2013 року. Фото: Ed Jones/ AFP/Getty Images


Переслідування

У липні 1999 року тодішній лідер КПК Цзян Цземінь почав кампанію по викорінюванню Фалуньгун зі страху перед великим числом китайців, які визнали традиційні моральні цінності цієї духовної практики привабливішими, ніж атеїстична ідеологія партії.

Мешканка Нью-Йорка Мінді, що попросила не розкривати її справжнє ім’я (із-за побоювань за членів сім’ї в Китаї), приїхала в Сполучені Штати з Китаю у 2009 році. Вона розповіла, що ще в 1999 році, коли переслідування тільки почалося, Huawei прийняла політику відмови від найму на роботу послідовників цієї духовної практики.

Того року Мінді була аспіранткою університету Чжецзяна. Її знайомий по університету, якій теж займався Фалуньгун, вивчав комп’ютерні науки, і ще до закінчення навчання в університеті був найнятий Huawei, що активно наймала фахівців у той час.


Чоловік проходить повз магазина Huawei в Пекіні. 10 грудня 2018 року. Фото: GREG BAKER/AFP/ Getty Images


Проте зібравшись вже підписати контракт, він виявив там пункт, що передбачає гарантію того, що усі співробітники Huawei не практикуватимуть Фалуньгун.

«Він не захотів підписувати такого роду контракт, і в результаті не міг бути найнятий. Huawei не лише мала цей пункт в робочому контракті, рекрутери компанії активно допитували кожного потенційного співробітника, чи практикують вони Фалуньгун», — згадує Мінді.

Мінді майже два роки була у шлюбі за ИТ-інженером, що працював в Huawei, чоловік також був членом партії. Одного разу вона побачила його екземпляр керівництва для співробітників Huawei, і правило, що забороняє співробітникам займатися Фалуньгун.

2 серпня 2007 року веб-сайт Minghui.org, який виконує роль центру по обміну інформацією про переслідування Фалуньгун, повідомив про випадок У Ся. 27-ми літня У працювала в Huawei і разом зі своїм колегою Пен Вейфеном була спрямована на завод №1 компанії Taijinbao (постачальника Huawei в місті Сучжоу) для роботи фахівцем з перевірки якості продукції. Дізнавшись що У практикує Фалуньгун, Пен повідомив про це менеджера.

1 червня 2007 року два менеджери компанії Taijinbao доставили У в поліцейський відділок. Наступного дня У була переведена в міський центр утримання під вартою Уцзян міста Сучжоу.

26 лютого 2008 року сайт Minghui.org опублікував повідомлення про те, що в грудні 2007 року У отримала трирічний термін і міститься в жіночій в’язниці Наньтуна провінції Цзянсу. У доповіді говориться, що вона піддалася там серйозному психологічному і фізичному тиску і знаходиться в жалюгідному стані. Більше ніяких повідомлень про стан У не поступало.

Ще один співробітник Huawei якого переслідували за зв’язок з Фалуньгун — Лю Гуанжун. Згідно зі звітом Minghui.org, Лю працював в їдальні європейської штаб-квартири Huawei Technologies в Дюссельдорфі, Німеччина. Він був звільнений у вересні 2008 року після того, як по дорозі на роботу в метро розповів співробітникові з Китаю про переслідування Фалуньгуна і русі по виходу з компартії (серед китайців відомому як Туйдан).

«Колега негайно повідомив про свою розмову начальника департаменту», — говориться в повідомленні. «Бос Лю сказав йому: «Ви не повинні розмовляти з китайськими колегами про Фалуньгун і рух по виходу з компартії. У нашій компанії є нормативні акти, що не дозволяють співробітникам говорити на ці чутливі теми. У вас будуть проблеми, якщо розмовлятимете про це».

Цензура і шпигунство

У справі переслідування Фалуньгун Huawei зробила значно більше, ніж просто нагляд за власними співробітниками. Компанія допомогла впровадити інструменти, використовувані комуністичним режимом для відстежування громадян і цензури інформації до якої ті можуть отримати доступ, тим самим сприяючи переслідуванням.

Цього року у відкритий доступ потрапив внутрішній 172-х сторінковий документ Huawei, написаний у 2015 році. Файл озаглавлений як «Керівництво по VCM (video content management)» використовувався для навчання інтернет-поліції як в режимі реального часу відстежувати, аналізувати й обробляти відео контент. Поліцейських зобов’язали повідомляти, якщо буде виявлено щось «підозріле».


Бронемобиль спецназа китайской полиции на площади Тяньаньмэнь в Пекине. 14 марта 2012 года. Фото: GOH CHAI HIN/AFP/GettyImages


За словами китайського коментатора Чень Сіміна, документ, що просочився, свідчить про глибоку участь Huawei в програмі «Золотий щит», який використовується компартією для блокування доступу до пошукової інформації, а також системи Skynet, розробленої для стеження за усім суспільством.

Інструменти спостереження розроблені Huawei, використовуються для багатьох цілей. Блокуючи інформацію, китайський режим не дозволяє китайцям дізнатися про масові порушення прав людини, що здійснюються в ході переслідування Фалуньгун, а також правдивої інформації про саму практику.

Чень розповів, що первинні вимоги до проекту «Золотий щит» виходили від Бюро громадської безпеки й спеціально створеного «Комітету 610» — виконавчій комісії компартії, якої було доручено переслідування Фалуньгун.

Міжнародна система збору соціальних кредитних балів

Система Skynet ідентифікує людину за допомогою технології розпізнавання осіб і знаходить інформацію про неї в державній базі даних. Ця база даних видає кожній людині оцінку «соціального кредиту», яка вказує на міру лояльності режиму.

Компетенція Huawei в створенні цієї великої системи може бути використана для збору даних за межами Китаю.

Юй Чао, системний інженер із США вважає, що міжнародна спільнота має бути дуже стурбована можливістю масового збору даних компанією Huawei про громадян інших країн через свої пристрої і мережі. Ця інформація потім може бути використана для складання соціального портрета також і не китайців.

«Похмурість проступаючої картини полягає в тому, що хоча китайська компартія і не використовуватиме „соціальні кредитні бали“ американців, щоб зупинити їх від купівлі квитків на літак, проте зможе отримати дуже глибокі знання практично про усіх людей, що знаходяться в їх базі, і використати ці знання, коли це знадобиться», — вважає Юй.

«І це дійсно, дійсно страшно».

Ця стаття є частиною спеціальної доповіді, опублікованого The Epoch Times про діяльність компанії Huawei.

Джерело: THE EPOCH TIMES

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...