• Мікроорганізми допомагають видобувати дорогоцінні метали з електроніки

  • Вівторок, 11 грудня 2018 року

У Новій Зеландії з'явився метод видобутку цінних металів із... відходів! Його розробила компанія Mint Innovation. Біотехнологічний процес, у якому використовуються мікроорганізми, дозволяє отримувати цінні метали (наприклад, золото) з електронного сміття.

У наш час видобуток первинного металу стикається із великою кількістю економічних та інших проблем. Біометаллургія пропонує економічний і екологічно безпечний метод видобутку цінних металів з існуючих джерел.

Заснована у 2016 році компанія Mint Innovation складається з фахівців з багатим досвідом роботи в галузі хімії та біотехнології. Для отримання металів у лабораторії в Окленді вони використовують біометалічні процеси.

Метод є екологічно чистим — дорогоцінні метали видобувають із побутової електроніки, зібраної на полігонах (наприклад, із друкованих плат мобільних телефонів, комп'ютерів і телевізорів).

Друковані плати містять золото й мідь, але також складаються з небезпечних матеріалів і часто правильно не переробляються. Для вилучення цінних металів плати подрібнюють на дрібний порошок і розчиняють у спеціальному розчині. Потім до розчину додають недорогі хімікати й особливі запатентовані компанією мікроорганізми, які здатні «зв'язувати» цінні метали: вони працюють як губка, вбираючи такі елементи, як золото.

Даний метод можна застосовувати не лише для електронних відходів, але також і для залишків гірських порід, токсичних металевих відходів та важких металів.

«Наша мета — створити модульні платформи для відновлення металів. Вони стануть частиною сучасної ідеї кругової економіки, тим самим дозволяючи більш ефективно використовувати обмежені ресурси. Також їх можна буде адаптувати для допомоги відновленню довкілля, забрудненого токсичними металами», — говорять розробники.

У той час як інші існуючі методи екстракції металів використовують небезпечні гази, Mint Innovation створили недорогий спосіб, який не здійснює негативного впливу на навколишнє середовище.

Від лютого 2018 року Mint Innovation співпрацюють із Remarkit, компанією, яка збирає електронні відходи. Це допоможе більш ефективно знаходити джерела електронних відходів на полігонах. Аби розширити застосування цієї біотехнологічної розробки, у 2019 році буде розпочато будівництво заводу із видобутку цінних металів.

Читайте далі:

Що робити українцям з електронними відходами?

В Дубаї з'явиться найбільший у світі завод з переробки токсичних відходів

Куди здати відходи у різних містах України (мапа від «Великої Епохи»)

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...