• 5 уроків, які нам дають виступи Shen Yun

  • Epoch Times | Мадаліна Хубер | Велика Епоха
    Вівторок, 8 січня 2019 року


Насолоджуйтесь величною виставою традиційної китайської культури разом із Shen Yun. Фото надано Shen Yun Performing Arts


За останні 12 років з моменту заснування Shen Yun Performing Arts я побувала на багатьох виступах трупи і прослухала сотні інтерв'ю аудиторії. Такі слова захоплення як «досконалість», «божественно» і «прекрасно» звучали часто. Чимало людей сяяли від щастя, інші ж були зворушені до сліз. Більшість опитаних були дуже вдячні за можливість побачити виставу Shen Yun, і це змусило мене замислитися: що такого особливого є у Shen Yun, що так глибоко резонує із серцями людей?

Заснована в Нью-Йорку в 2006 році групою елітних китайських артистів, Shen Yun стала провідною світовою компанією у сфері класичного китайського танцю і музики. За інформацією на веб-сайті компанії, її місія полягає в тому, щоб «відродити втрачений світ традиційної китайської культури і поділитися ним з усіма». Дійсно, Shen Yun виступав на деяких із найпрестижніших сцен світу й охопив мільйони людей.

Цей колектив виконавського мистецтва нагадує нам про наші найпотаємніші прагнення до добра, щирості та божественності, а не просто про красу і культуру. Shen Yun не обмежується театром, він пропонує уроки, які ми можемо застосовувати в нашому власному житті кожен день — це глибока мудрість, яка часто просто губиться в нашому настільки матеріальному світі.

Ось п'ять важливих уроків, які нам дають виступи Shen Yun:

Встановлення високих стандартів

Shen Yun представляє вистави неперевершеною краси. Назва Shen Yun перекладається як «краса танцюючих божественних істот». Кожна деталь спектаклю опрацьована до дрібниць відповідно до найвищих стандартів, від костюмів і до фонів. Shen Yun представляє класичний китайський танець, історія якого налічує тисячі років і який став однією з найбільш всеосяжних танцювальних систем у світі. Спостерігаючи за виступом артистів, глядачі дивуються, коли бачать неймовірну легкість і грацію при виконанні технічних прийомів, що вимагають як сили, так і точності.

Ще одна родзинка Shen Yun — це унікальний оркестр, який віртуозно поєднує традиційні східні та західні інструменти. Оркестр настільки досконалий, що глядачі висловили бажання, щоб він здійснив свій власний концертний тур.

Під час виступу Shen Yun ми розуміємо, що технічна перевага, чудова майстерність і неперевершена краса дійсно можливі на сцені. Це тип божественного натхнення, до якого художники прагнули протягом століть. Однак він також встановлює високий стандарт і для нашого власного життя, спонукаючи задуматися про те, як ми можемо привнести в нашу власну роботу більше краси, якості та цілісності.

Виправлення характеру

Протягом усієї історії людства, найбільші цивілізації звертали особливу увагу на вдосконаленні характеру. Колись вважалося, що тільки чесна людина може здійснити великі подвиги, і виконавці Shen Yun повною мірою демонструють це. Артисти не тільки ретельно працюють над технікою танцю, але і прагнуть до поліпшення своїх людських якостей.

На сцені Shen Yun втілює у життя образи божественних істот, древніх героїв і навчених досвідом майстрів. Щоб повністю передати якості цих персонажів, артисти повинні вдосконалювати ці цінності у своєму повсякденному житті, це і може пояснити, чому танці настільки зворушливі. Згідно веб-сайту Shen Yun, танцюристи приділяють велику увагу самодисципліні, вони вірять, що вдосконалення серця — це найкращий спосіб створення прекрасного мистецтва.

На жаль, сьогодні в нашому суспільстві все менше уваги приділяється покращенню характеру, і ми все більше уваги приділяємо поверхневим нововведенням. Але насправді, якщо уважніше придивитися до деяких із найвідоміших людей в історії, то виявиться, що ними були ті, хто викував чудовий характер і справді дбав про те, щоб служити на благо інших.

Виступи Shen Yun нагадують про те, що справжньої краси можуть досягти тільки люди з добрим характером, і це — гідний урок.

Озираючись назад на традиційну культуру

Традиційна культура як і раніше є відносно знайомою для нашого суспільства, і все ж для багатьох із нас 5000-річна цивілізація Китаю залишається загадкою. Однак її історія являє собою багату мозаїку традиційної культури. У стародавньому Китаї люди різних професій займалися медитацією та працювали над своїм характером. Чимало відомих постатей в історії Китаю були удосконалювальниками — духовними віруючими, які працювали над підвищенням своєї моралі, щоб досягти вищих сфер мудрості.

Стародавні китайці вважали, що їхня культура була передана божествами, що чимало їхніх традицій і вірувань було передано богами. Мета полягала в тому, щоб люди жили гідним життям і одного разу повернулися до своїх небесних осель.

За допомогою танців, музики, костюмів і декорацій Shen Yun втілює цю віру в божественне. У той же час артистизм танцюристів нагадує нам про нашу спільну спадщину — такі цінності, як правдивість, доброта, терпимість, мужність і повага до інших. Shen Yun представляє в основному китайську культуру, проте цінності ці — загальнолюдські.


Shen Yun має унікальний оркестр, що гармонійно поєднує традиційні китайські і західні інструменти. Фото надано Shen Yun Performing Arts


Сила співпраці

Якщо говорити про взаємодію, артисти Shen Yun оволоділи нею тою ж мірою, що і технікою виконання. Багато глядачів захоплюється цим і відзначає їхню бездоганну координацію. Згідно відеоінтерв'ю на сайті компанії, танцюристи можуть досягти подібного тому, що вони дійсно вірять у місію компанії з відродження традиційної культури. Вони постійно прагнуть допомогти один одному досягти успіху.

Цю співпрацю також видно і в музиці. Shen Yun об'єднав традиції Сходу та Заходу, з'єднавши традиційні китайські інструменти, такі як піпа і ерху, і західний симфонічний оркестр. Обидві музичні системи володіють різними якостями, проте вони досконало поєднуються у виконанні оркестру Shen Yun, створюючи насичений гармонійний звук, що зворушує серця.

Щоб досягти такої гармонії, композитори і музиканти повинні ґрунтовно розуміти характеристики кожної системи і усвідомити те, як їх можна об'єднати в єдине ціле. Таким чином, Shen Yun представляє урок толерантності, неупередженості та спілкування, який, якби ми застосували його у своєму житті, із часом, безумовно, міг би дати величні результати.

Віра в божественні принципи

Традиційна китайська культура заснована на вірі в божественне. Протягом всієї історії китайці були глибоко духовними людьми — їхні цінності сягають корінням до традицій буддизму, даосизму і конфуціанства. Цю багату спадщину було майже знищено комуністичною партією Китаю. Відтоді як компартія в 1949 році захопила владу, віру в божественне почали відкидати як марновірство, спотворюючи при цьому моральні цінності. Праведників переслідували, лиходіїв звеличували. Дітей заохочують зраджувати батьків, чоловіків і дружин — зраджувати один одного, а учнів — нападати на вчителів і всю традиційну культуру.

Божественні цінності, які раніше були центральними для суспільства протягом більшої частини людської історії, також зазнали критики і у західному суспільстві, що посилило матеріалістичні погляди.

Сьогодні, якби не Shen Yun, цю багату спадщину було б втрачено для світу. Shen Yun приносить на сцену славу та красу традицій, демонструючи важливість божественного, що дає людям надію — як у цьому житті, так і за його межами. Напевно тому багато людей настільки глибоко зворушені, що не можуть стримати сліз. У найважливіші моменти життя кожен із нас глибоко замислюється про свої стосунки з божественним, а також про свою роль у цьому світі.

Це лише деякі уроки, які пропонують нам виступи Shen Yun, і оскільки компанія представляє нову програму щороку, ми можемо продовжувати вивчати культуру та засвоювати такі уроки більш глибоко, рік за роком.

Компанія Shen Yun відкрила турне-2019 в Берклі, штат Каліфорнія, 12 грудня 2018 року. Тур заплановано по містах усього світу. Для отримання додаткової інформації відвідайте ShenYun.com.

«Велика Епоха» вважає Shen Yun Performing Arts значущою культурною подією нашого часу та висвітлює реакцію глядачів від моменту заснування компанії у 2006 році.

Джерело: THE EPOCH TIMES.

Читайте далі:

Танцюристи Shen Yun представили показовий виступ до Свята середини осені

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Китайський класичний танець у виконанні колективу Shen Yun — відгуки світових знаменитостей

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...