• Кінець періоду пластикових контейнерів: обираємо безпечні альтернативи

  • Понеділок, 4 лютого 2019 року

Ми виросли в епоху масового використання пластикових контейнерів. Багато хто зберігає в них різні продукти в холодильнику, у тому числі маргарин або масло.

Ємності з неекологічних матеріалів виходять з ужитку в міру того, як люди стають більш обізнаними. Безліч досліджень показують, що із пластику хімікати вилуговуються в їжу та напої, що може завдати шкоди здоров'ю. Вчені довели, що такі пластмаси, як бісфенол А (BPA) і бісфенол S (BPS), викликають гормональні порушення: наприклад, вплив BPA пов'язують з появою пухлин раку молочної залози.

Один із відомих брендів пластикових контейнерів для зберігання харчових продуктів — це Tupperware. Під цією маркою Tupperware Brands Corporation виробляє посуд із поліпропілену, полікарбонату та силікону для продажу більш ніж у 100 країнах світу.

Станом на березень 2010 року продукція Tupperware у США та Канаді не містить BPA. Однак це зовсім не означає, що вона безпечна. Багато виробників виключили BPA зі складу пластмас, проте в більшості випадків його замінюють на BPS, який є ще більш токсичним. Він може призвести до діабету, ожиріння, астми, вроджених дефектів і раку. Дослідження показують, що на даний час він виявлений у 81% зразків крові.

Усе це говорить про те, що варто обирати безпечні контейнери для зберігання продуктів. Найкраще для цього підходить склотара. Декілька років тому скляні ємності для продуктів були важкодоступними і дорогими. Але поступово ціни знизилися. Великі компанії почали виробництво скляних контейнерів, тому їх можна знайти майже у всіх супермаркетах.

Під час вибору скляного посуду звертайте увагу на країну виробника. Стало відомо, що деякі марки скляних контейнерів, імпортованих із Китаю, містять свинець або кадмій. Безпечнішим вважається посуд, який виробляють у США та Європі.

Якщо ви не хочете використовувати склотару, існують інші варіанти: контейнери з нержавіючої сталі марки 304 або силікону. Ці матеріали зазвичай не виділяють хімікати в їжу.

Окрім того, є деякі види відносно безпечного пластика. Якщо на дні пластикових контейнерів є маркування №2, №4 або №5, вони вважаються безпечними для зберігання продуктів харчування і напоїв. Якщо ж якийсь із ваших контейнерів має позначку №3, №6 або №7, його слід утилізувати, оскільки ці марки пластмас вважаються особливо небезпечними.

Не варто зберігати в контейнерах із пластику кислі або жирні продукти, а також мити їх у посудомийній машині або нагрівати в мікрохвильовій печі. Пластикові контейнери з дефектами (наприклад, подряпинами) найкраще утилізувати.

Читайте далі:

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Чи безпечний силіконовий посуд для випічки?

«Розумний» контейнер для зберігання продуктів попереджає про закінчення терміну придатності

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...