• Крижаний душ запускає в організмі потужні процеси

  • Четвер, 17 січня 2019 року

Короткочасний різкий шок від крижаної води дуже корисний для тіла. Холодний душ робить нас сильнішими і витривалішими, саме тому його численні переваги цінувалися багатьма культурами в усьому світі протягом тисячоліть.

Спартанці говорили, що гаряча вода — для слабких і боягузів, а фінам подобалося пітніти в саунах, а потім стрибати у крижане озеро або струмок. Синтоїсти в Японії як у стародавні часи, так і в наші дні стоять під крижаним водоспадом під час ритуалу, відомого як Місогі, який, як вважається, очищає дух.

Холодний душ може істотно покращити здоров'я

Виявляється, крижана вода може зміцнити здоров'я, покращити фізичний тонус і відновити організм. Отже, які переваги обливання холодною водою?

1. Стимуляція втрати ваги: ​​жирові клітини в тілі не є однаково шкідливими. Коли ви приймаєте холодний душ, в організмі активується бурий жир (хороший вид жиру), що призводить до збільшення енергії, спалювання калорій і нагрівання тіла. За даними одного з досліджень, холодні температури можуть збільшити вміст бурого жиру в 15 разів, що призводить до втрати ваги близько 4 кг на рік.

2. Покращення кровообігу. Чергування гарячої та холодної води під час прийому душу покращує кровообіг. Холодна вода стимулює приплив крові до органів, і це зігріває їх. А тепла вода, навпаки, змушує кров рухатися до поверхні шкіри.

3. Зміцнення імунітету. Під час дослідження, проведеного Дослідницьким інститутом тромбозів (Великобританія), у організмі учасників, які щодня обливалися холодною водою, спостерігалося збільшення кількості лейкоцитів — білих кров'яних тілець, які борються з вірусами.

4. Енергійне дихання: заходячи під холодний душ, перше, що потрібно зробити, це глибоко вдихнути. Після виходу із води ви відчуєте приплив енергії, — могутніший, ніж від чашки ранкової кави.

5. Холодний душ допомагає долати депресію: крижана вода стимулює так звану «блакитну пляму», яке є основним джерелом норадреналіну мозку — хімічної речовини, яка відіграє роль в ослабленні депресії. Дослідження показують, що невеликий «електрошок» від холодного душу створює величезну кількість електричних імпульсів від периферичних нервових закінчень у мозку, що може мати антидепресивний ефект.

6. Зменшення стресу: дослідження показують, що холод не лише підвищує стресостійкість, але й знижує рівень сечової кислоти і підвищує рівень глутатіону в крові, завдяки чому людина стає менш напруженою.

7. Оздоровлення шкіри і волосся. Крижана вода корисна для шкіри, адже перешкоджає зайвій втраті природного жиру. Вона також допомагає волоссю виглядати блискучим, сильним і здоровим, бо зберігає плоскі фолікули і зміцнює їх кріплення у шкірі голови.

8. Користь для чоловіків: холодний душ сприяє покращенню репродуктивної функції.

9. Загартування сили волі. Згодом звичка обливатися вранці холодною водою стане автоматизованою, загартує не тільки тіло, але й дух, що неодмінно вплине на всі сфери вашого життя.

10. Нормалізація сну: холодний душ вранці додасть бадьорості, а ввечері допоможе швидше заснути. Дослідження показали, що після охолодження мозкових тканин люди, які страждають безсонням, швидше засинають, а сплять міцніше і довше.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Як правильно загартовуватися, обливаючись водою?

Безпечна для здоров'я кількість алкоголю — це міф

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...