Неділя, Лис 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Курячий суп вважається одним із найкращих допоміжних засобів для усунення симптомів застуди

Субота, 17 жовтня 2020 року

Курячий суп вважається одним із найкращих допоміжних засобів для усунення симптомів застуди та грипу, тому під час хвороби рекомендується їсти цю смачну і поживну страву якомога частіше. У чому ж секрет її лікувальних властивостей?

Про те, чим корисний курячий суп, розповіла дієтолог із медичного центру Beth Israel Deaconess у Бостоні Сенді Аллонен:

«Дослідження показали, що тарілка ситного курячого супу з локшиною допомагає усунути закладеність носа та полегшує симптоми застуди. Особливу роль у цьому процесі відіграють інгредієнти. Окрім того, теплий бульйон є багатим джерелом рідини, необхідної організму під час хвороби. Особливо він корисний при захворюваннях горла».

Курячий суп цінується і з іншої причини: він є багатим джерелом триптофану, який допомагає організму виробляти серотонін (нейротрансміттер, що поліпшує настрій). Адже підтримувати гарний настрій під час хвороби дуже важливо.

Куряче м'ясо також є джерелом поживних речовин, що підвищують імунітет, — наприклад вітамінів групи В.

Теплий курячий бульйон відкриває дихальні шляхи і, здійснюючи м'який протизапальний вплив, допомагає розслабити м'язи горла.

Спеції — не лише для смаку

Курка — не єдиний корисний інгредієнт у супі. Різні приправи, у тому числі й сіль, підкреслюють і збагачують його смак.

«Дехто думає, що сіль і приправи не надто корисні, проте вживання спецій у помірних кількостях допомагає боротися з погіршенням роботи смакових рецепторів. Найчастіше під час застуди відбувається часткова або повна втрата смакових відчуттів і, як наслідок, зниження апетиту. Сіль, як і будь-який підсилювач смаку, може вирішити цю проблему», — зазначає Аллонен.

Бажаним інгредієнтом у курячому супі є локшина: вона містить вуглеводи, які здатні наповнити організм енергією, необхідною для боротьби із захворюваннями.

Більшість рецептів також включають корисні овочі, які підвищують вміст у страві поживних речовин. Така звичайна комбінація, як морква, селера і цибуля, насичує бульйон вітамінами С і К, а також іншими антиоксидантами та мінералами.

Якщо ви почуваєтеся зле у сезон застуди та грипу, згадайте про те, що існують корисні ліки, проти яких не виступатимуть ані мами, ані вчені: це курячий суп!

Читайте далі:

Особливі поєднання інгредієнтів і спецій: готуємо вітамінний суп

Як вдома зупинити поширення грипу? Натуральні засоби

Шлунковий грип і норовірусна інфекція: як запобігти і як лікувати

Comments   

загрузка...