• Дарувати подарунки краще, ніж їх отримувати, — доводить наука

  • Четвер, 10 січня 2019 року

Дарувати подарунки дійсно краще, ніж отримувати їх. За результатами двох невеликих досліджень, задоволення, яке отримує людина від того, що дарує подарунки іншим, триває довше, ніж задоволення від придбання.

Дослідник Ед О'Брайен зі Школи бізнесу ім. Бута при Чиказькому університеті, що брав участь в обох дослідженнях, ділиться своїм досвідом:

«Зазвичай кажуть, що для того, щоб відчувати себе щасливим довгий час, потрібно випробувати щось нове. Наше дослідження показує, що такі поради можуть мати більше значення, ніж передбачалося: виявляється, пожертвування і подарунки дають довготривале відчуття щастя».

О'Брайен і Саманта Кассірер зі Школи менеджменту ім. Келлога при Північно-Західному університеті (штат Іллінойс) провели два експерименти, щоб визначити рівень щастя людей, коли ті жертвували гроші або витрачали їх на себе.

У першому експерименті брали участь 96 студентів коледжу, які отримували по $5 щодня протягом п'яти днів. Спочатку у них було завдання витрачати гроші на одні й ті ж речі кожного дня. Потім їх поділили на дві групи: учасники однієї продовжували витрачати гроші на себе, а іншої — віддавали їх комусь, наприклад залишали чайові або жертвували на благодійність. Наприкінці дня піддослідні розмірковували про свій досвід виконання завдання і про загальне відчуття благополуччя.

Незалежно від того, як учасники витрачали гроші, на початку у всіх був приблизно однаковий рівень задоволеності. Однак ті, хто витрачав гроші на себе, протягом п'ятиденного періоду відчули зниження почуття щастя. А у тих, хто віддавав гроші комусь іншому, відчуття щастя зберігалось на тому ж рівні.

У другому дослідженні, проведеному онлайн, взяли участь 502 людини. Вони грали у слова, проходячи 10 раундів гри. Наприкінці кожного раунду переможець отримував 5 центів. Він міг залишити їх собі або пожертвувати на благодійність. Наприкінці кожного раунду учасники оцінювали, наскільки щасливими вони відчували себе після перемоги.

Як і в першому дослідженні, ті, хто віддавав гроші, повідомили про триваліше відчуття щастя, ніж ті, хто залишав виграш собі.

О'Брайен і Кассірер спробували проаналізувати причини, через які люди, що віддають гроші, відчувають себе щасливішими за тих, хто зберігає їх або витрачає на себе. Дослідники пояснюють це так: зосередження на результаті — наприклад, на отриманні оплати — може зменшити позитивні емоції. А от коли ми концентруємося на здійсненні хорошого вчинку, благодійності тощо, радість від такої події зберігається довше.

Тому наступного разу, коли ви захочете витратити гроші на себе, можливо, замість цього варто віддати їх нужденним. Відчуття щастя від такого вчинку залишиться з вами надовго.

Читайте далі:

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

У Данії літніх людей безкоштовно катають на велорикшах

Домашні тварини здатні лікувати наші фізичні та душевні травми: наукові докази

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...