• Питна вода — життя

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Субота, 5 січня 2019 року

Не секрет, що практично в будь-якому населеному пункті нашої країни пити воду прямо з-під крана небезпечно. Тому населення вибирає різні способи забезпечити себе питною водою.

Одні фільтрують її за допомогою спеціальних пристроїв і приладів, інші кип'ятять, а треті вважають за краще замовити воду в Києві додому на сайті компанії «Водолій» у великих бутлях.

Останнім часом багато людей вивчає питання, як правильно потрібно вибирати воду в пляшках за допомогою інформації на етикетці.

Розглянемо, чим же відрізняються різні види бутильованої води.

очищена вода

Очищена

Це словосполучення на етикетці багатьох вводить в оману. Важко повірити в те, що вода може бути звичайною водопровідною, яка просто пройшла багатоступеневу фільтрацію. Проте, якщо прочитати на етикетці інформацію, надруковану дрібним шрифтом, ми не побачимо адреси, де її добули і розлили. Все правильно, для очищеної води, на відміну від мінеральної, така інформація не потрібна. Отже, вона цілком може бути, як з відкритого джерела, так і з крана. До речі, в неї можуть додати і різні мікроелементи і навіть штучно збагачувати. Корисніше вона від цього все одно не стане.

Мінеральна вода

Мінеральна

До мінеральної води пред'являються набагато більш високі вимоги. Зокрема, на етикетці повинні бути вказані адреса і номер свердловини, де цю воду здобули, і місце розливу в пляшки. Також необхідно вказати склад рідини і щільність мінералів, які в ній присутні.

Розрізняють три різновиди мінводи:

  1. Лікувальна. Склад мінеральних солей в ній найвищий, понад 10 г/л. Її не можна пити щодня, а можна вживати тільки за рецептом лікаря для лікування.
  2. Столова. Склад солей у ній не перевищує 0,1 г/л, тому пити її можна щодня, хоча, протипоказання у неї теж є.
  3. Лікувально-столова. У ній концентрація солей не перевищує 10 г/л, і вживати її можна як для лікування, так і для втамування спраги.

Лікувальну мінеральну воду призначають для лікування різних захворювань в залежності від складу. Наприклад, бікарбонатну призначають немовлятам і спортсменам, але категорично заборонено пити її тим, хто страждає захворюваннями шлунка або кишківника. Тоді, як хлоридна якраз їм допоможе, як і натрієва. У свою чергу, натрієву ніколи не призначать гіпертонікам. При низьких показниках гемоглобіну призначають воду з багатим вмістом заліза, а при ламкості кісток — кальциновану.

Мінеральна вода може бути жорсткою або м'якою. Чим більше в ній вміст магнію і кальцію, тим вона жорсткіша. Жорстку призначають дітям і літнім людям для зміцнення кісток. М'яка підходить для приготування трав'яних настоїв і відварів.

тала вода

Тала

Зараз в магазинах можна зустріти ще й талу воду. Вона утворюється при таненні гірських льодовиків. Вважається, що така рідина дуже корисна. До того ж, на вершинах гір нічого не може, забруднити льодовик, тому вона апріорі корисніша рівнинній.

Тепер більш-менш ясно, що слід пити. Але в магазин за кожною пляшкою не набігаєшся, а за раз багато не принесеш. А лікарі рекомендують випивати не менше 2-х літрів рідини в день.

Вихід один: замовляти воду додому в бутлях великих обсягів (20 літрів). Саме так і роблять в офісах і установах, адже оптова купівля завжди обходиться дешевше.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...