• Безпечна для здоров'я кількість алкоголю — це міф

  • П'ятниця, 4 січня 2019 року

Щорічно вживання алкоголю призводить до смерті 2,8 мільйона людей. І все ж дослідження, що стосуються цієї теми, зазвичай говорять одне: у помірних кількостях алкоголь не завдає шкоди. Однак остання масштабна робота вчених наводить на інші висновки.

Нове глобальне дослідження твердить: не існує безпечної для здоров'я кількості вина, пива або лікеру.

У своїй роботі вчені використовували дані 694 досліджень, за якими оцінили загальноприйняті тенденції у вживанні алкоголю. Дані ще 592 досліджень, що охоплюють 28 мільйонів чоловік, використовувалися для вивчення ризиків для здоров'я, пов'язаних з алкоголем. Усі ці дослідження здійснювалися між 1990 і 2016 роками у 195 країнах серед людей у ​​віці від 15 до 95 років. Вчені порівнювали здоров'я людей, які не пили взагалі, і тих, хто випивав один алкогольний напій у день.

Використовуючи ці дані, вчені виявили, що алкоголь щорічно призводить до смерті 2,8 мільйона людей в усьому світі. Згідно із результатами дослідження, опублікованого у журналі The Lancet, саме алкоголь є однією з основних причин розвитку серйозних захворювань і передчасної смерті у чоловіків та жінок у віці від 15 до 49 років. Він має прямий стосунок до кожної десятої смерті на земній кулі.

Ризики переважують переваги

На думку дослідників, в усьому світі кожна третя людина вживає алкоголь. Зазвичай вважається, що жінки можуть безпечно вживати не більше одного алкогольного напою на день, а чоловіки — не більше двох.

Вчені визнають, що попередні дослідження показали позитивний зв'язок між помірним вживанням алкоголю та здоров'ям серця, проте нові дані говорять про те, що ризик розвитку раку та інших захворювань набагато перевищує будь-які переваги.

«Попередні дослідження доводять, що в деяких умовах алкоголь може здійснювати захисний вплив. Але ми виявили, що сукупний ризик для здоров'я, пов'язаний з алкоголем, підвищується за будь-якої кількості його вживання. Поширену думку про користь алкоголю для здоров'я потрібно переглянути. Нові методи й аналізи продовжують проливати світло на те, як алкоголь викликає підвищення смертності та інвалідності», — говорить провідний автор Макс Грісволд з Інституту оцінки стану здоров'я в Університеті Вашингтон.

Багато членів медичної спільноти негайно підтримало висновки про користь відмови від алкоголю:

«Це дослідження є наочним нагадуванням про реальні та потенційно смертельні небезпеки, яким піддає нас вживання алкоголю. Важливим є те, що навіть найменша кількість алкоголю становить ризик для здоров'я», — говорить Хелен Стокс-Лемпард, голова Королівського коледжу лікарів загальної практики у Великій Британії.

Однак принаймні один експерт у цьому питанні пішов у іншому напрямку:

«Наведені твердження не є аргументами на користь утримання від алкоголю. Не існує "безпечного водіння", але ж уряд не рекомендує людям повністю відмовитися від поїздок на автомобілі», — говорить Девід Шпігельхалтер, професор кафедри Уїнтона із суспільного розуміння ризику в Кембриджському університеті.

Читайте далі:

4 натуральні засоби для ефективної детоксикації організму

Вплив медитації на організм — дослідження

Як куріння зруйнує ваш будинок?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...