Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ароматичні свічки виділяють свинець та інші важкі метали

Понеділок, 12 жовтня 2020 року

Чи знаєте ви, що являють собою ароматичні свічки? Їхнє тепле світло та заспокійливий аромат приємні, але мають і деякі погані секрети.

Аромасвічки здаються безпечними, проте вони є джерелом забруднення повітря всередині приміщень, оскільки виділяють такі ж небезпечні хімікати, як і сигаретний дим.

Більшість свічок виготовлено з парафіну, який під час спалювання виділяє високотоксичний бензол і толуол (обидва є канцерогенами) — ці ж речовини містяться у вихлопах дизельного двигуна. Вони можуть викликати багато захворювань, від головного болю до раку легенів.

Парафін отримують із нафтопродуктів, які хімічно відбілюють і дезодорують. Виявлено, що парафінові пари викликають пухлини в нирках і печінці лабораторних тварин.

У 30% свічок, ґніт яких виготовлено з бавовни або паперу, містяться важкі метали. Свічки з таким ґнотом виділяють у 5 разів більше свинцю, ніж допустимо за стандартами забруднення EPA* для навколишнього повітря, що особливо небезпечно для дітей. Вплив великої кількості свинцю викликає гормональні порушення, поведінкові проблеми, порушення зору та численні проблеми зі здоров'ям. Тому в деяких країнах ґноти, що містять свинець, заборонені.

Ще одна небезпека, яка криється в ароматичних свічках, — це штучні ароматизатори й барвники, які виділяють хімікати при спалюванні. Ось деякі токсичні хімічні речовини, які можуть входити до складу парафінової суміші та виділятися під час горіння: ацетон, трихлорфторметан, дисульфід вуглецю, 2-бутанон, трихлоретан, трихлоретен, тетрахлорид вуглецю, тетрахлоретилен, хлорбензол, етилбензол, стирол, ксилол, фенол, крезол та циклопентан. За декілька годин горіння свічки можуть виділити небезпечну кількість цих речовин, яка набагато перевищує допустимі межі.

Альтернативи аромасвічкам

На щастя, є декілька альтернатив ароматичним свічкам, і найкраща з них — свічки із бджолиного воску. Вони не тільки повністю безпечні, але і мають додаткову перевагу: очищають повітря у приміщенні. У процесі їхнього горіння утворюються негативні іони, які нейтралізують позитивно заряджені іони в повітрі.

Позитивні іони генеруються електричними приладами та системами опалення/охолодження. Вони можуть переносити різні шкідливі речовини: від пилу і пилку до токсичної цвілі. Повітря всередині приміщень зазвичай має високу концентрацію позитивних іонів, тому їх потрібно позбуватися.

Свічки із бджолиного воску дають тепле світло без токсичних ефектів, а також можуть знизити рівень забруднення повітря у приміщеннях.

*EPA — Агентство з охорони навколишнього середовища США

Читайте далі:

Китайські іграшки: привіт із тюрми?

Аерозолі та освіжувачі повітря: що потрібно знати і чи варто відмовлятися?

12 кімнатних рослин, які зроблять повітря безпечним для здоров´я

Улюблений аромат завжди із вами: що таке прикраси з дифузором

Comments   

загрузка...