• Їжте менше — будете жити довше

  • Середа, 16 січня 2019 року

Нові дослідження показують, що у міру дорослішання людині потрібно переходити на низькокалорійнішу їжу: така дієта корисна для здоров'я і гарного самопочуття. Їжте менше — будете жити довше, кажуть вчені.

Нещодавнє дослідження, проведене у Центрі біомедичних досліджень Пеннінгтон у Батон-Руж, штат Луїзіана, показало, що скорочення калорій допомагає зменшити прояви старіння і збільшити тривалість життя.

Вчені виявили, що у тих піддослідних, які дотримувалися дієти, відбувалося більш повне відновлення енергії під час сну. Окрім того, у них спостерігалося уповільнення метаболізму. Інші фактори вказували на зменшення ознак старіння та інших вікових змін в організмі.

Відомий факт: чим більше їжі виробляє і споживає людство, тим більше воно витрачає природних ресурсів. Це говорить про те, що низькокалорійна дієта корисна як для людей, так і для навколишнього середовища.

Майкл Поллан, письменник і активіст, підводить підсумок: «Їжте, але не дуже багато. І в основному — рослинну їжу».

М'ясна промисловість виробляє приблизно 14,5% викидів усіх парникових газів у світі, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй. Значний відсоток цих викидів складає метан, який, за даними нових досліджень, у 30 разів небезпечніший за вуглекислий газ.

Окрім того, тваринництво призводить до великих витрат водних ресурсів: для приготування 170 г стейка використовується 2550 л води, а для салату з помідорами, зеленню та огірками — всього лише 80 л. Дієта, багата рослинною їжею, не тільки продовжує нам життя, але і зберігає ресурси планети.

Однак низькокалорійне харчування підходить не для всіх: воно протипоказане дітям і деяким дорослим, що страждають певними захворюваннями.

І все ж багатьом варто розглянути переваги такої дієти. Адже вона не лише веде до довголіття і збереження екології, але й допомагає істотно економити, витрачаючи менше грошей на їжу.

Читайте далі:

Історія шеф-повара, який був вимушений оголосити голодування

Чому садівники та городники живуть довше?

Знаменитості, які обрали вегетаріанство

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...