• Секрет розкрито: чому курячий суп допомагає швидше одужати

  • Понеділок, 14 січня 2019 року

Курячий суп вважається одним із найкращих допоміжних засобів для усунення симптомів застуди та грипу, тому під час хвороби рекомендується їсти цю смачну і поживну страву якомога частіше. У чому ж секрет її лікувальних властивостей?

Про те, чим корисний курячий суп, розповіла дієтолог із медичного центру Beth Israel Deaconess у Бостоні Сенді Аллонен:

«Дослідження показали, що тарілка ситного курячого супу з локшиною допомагає усунути закладеність носа та полегшує симптоми застуди. Особливу роль у цьому процесі відіграють інгредієнти. Окрім того, теплий бульйон є багатим джерелом рідини, необхідної організму під час хвороби. Особливо він корисний при захворюваннях горла».

Курячий суп цінується і з іншої причини: він є багатим джерелом триптофану, який допомагає організму виробляти серотонін (нейротрансміттер, що поліпшує настрій). Адже підтримувати гарний настрій під час хвороби дуже важливо.

Куряче м'ясо також є джерелом поживних речовин, що підвищують імунітет, — наприклад вітамінів групи В.

Теплий курячий бульйон відкриває дихальні шляхи і, здійснюючи м'який протизапальний вплив, допомагає розслабити м'язи горла.

Спеції — не лише для смаку

Курка — не єдиний корисний інгредієнт у супі. Різні приправи, у тому числі й сіль, підкреслюють і збагачують його смак.

«Дехто думає, що сіль і приправи не надто корисні, проте вживання спецій у помірних кількостях допомагає боротися з погіршенням роботи смакових рецепторів. Найчастіше під час застуди відбувається часткова або повна втрата смакових відчуттів і, як наслідок, зниження апетиту. Сіль, як і будь-який підсилювач смаку, може вирішити цю проблему», — зазначає Аллонен.

Бажаним інгредієнтом у курячому супі є локшина: вона містить вуглеводи, які здатні наповнити організм енергією, необхідною для боротьби із захворюваннями.

Більшість рецептів також включають корисні овочі, які підвищують вміст у страві поживних речовин. Така звичайна комбінація, як морква, селера і цибуля, насичує бульйон вітамінами С і К, а також іншими антиоксидантами та мінералами.

Якщо ви почуваєтеся зле у сезон застуди та грипу, згадайте про те, що існують корисні ліки, проти яких не виступатимуть ані мами, ані вчені: це курячий суп!

Читайте далі:

Особливі поєднання інгредієнтів і спецій: готуємо вітамінний суп

Як вдома зупинити поширення грипу? Натуральні засоби

Шлунковий грип і норовірусна інфекція: як запобігти і як лікувати

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...