• Репродукції картин будуть створювати за допомогою 3D-друку і технології штучного інтелекту

  • Понеділок, 21 січня 2019 року

Команда вчених з MIT (Массачусетський технологічний інститут) розробила систему RePaint, яка може створювати репродукції картин. Поєднання 3D-друку і технології штучного інтелекту дозволяє отримувати высокоякісні копії найцінніших витворів мистецтва.

Порожні рами картин у музеї Ізабелли Стюарт Гарднер нагадують про найбільше у світі нерозкрите пограбування. Оригінальні шедеври не завжди підлягають відновленню, тому репродукції рідкісних картин дійсно мають велику цінність.

Команда Лабораторії комп'ютерної науки і штучного інтелекту MIT (CSAIL) пропонує нову систему, що дозволяє створювати точні репродукції картин. Вона здатна якісно відтворювати складні витвори мистецтва, використовуючи новий метод зі штучним інтелектом і 3D-друком.

2D-принтери використовують фіксований набір чорнила 4 кольорів: блакитного, пурпурного, жовтого і чорного. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили, що за допомогою особливої ​​техніки, яку вони назвали «колірне контрастування», можна отримати більш повний спектр кольорів. У 3D-принтері використовується палітра з 10 різних прозорих чорнил, що накладаються дуже тонкими шарами, за рахунок чого кольори виглядають більш природно.

Спочатку алгоритм глибокого вивчення штучного інтелекту (ІІ) аналізує зображення оригінальних робіт, щоб вибрати правильну комбінацію кольорів чорнила. Цей метод потім комбінується зі звичайною технікою напівтонового друку, у якій зображення створюється з безлічі маленьких кольорових крапок, а не безперервними тонами. Комбінуючи ці дві техніки, дослідники змогли досягти максимальної передачі колірних нюансів.

Під час тестового друку команда відтворила декілька картин, написаних олійними фарбами. Точність передачі кольору більш ніж у чотири рази перевищувала існуючі аналоги репродукцій. Колір репродукції RePaint відповідав оригіналу незалежно від місця розміщення або освітлення приміщення.

«Якщо ви відтворюєте кольори картини такими, як вони виглядають у галереї, вони можуть виглядати інакше в іншому місці. Наша система працює в будь-яких умовах освітлення і демонструє набагато кращу здатність до передачі кольорів, ніж практично будь-яка інша існуюча технологія», — запевняє Чанг Кім, один з авторів нової статті про систему, яка буде представлена ​​на ACM SIGGRAPH Asia в грудні.

На даний час RePaint друкує репродукції розміром із візитівку — через фінансові витрати і велику кількість часу, необхідну для роботи. Команда сподівається створити комерційну модель 3D-принтера для оптимізації процесу друку великих картин.

Вчені також планують розробити алгоритм вибору чорнила для малювання і поліпшити деталізацію, що дозволило б враховувати такі аспекти, як текстура поверхні і відображення, глянцевість і матовість.

«Цінність творів образотворчого мистецтва зростає, тому існує тенденція до їх замикання на складах подалі від очей громадськості. Наша технологія допоможе створювати недорогі й точні репродукції, якими зможуть насолоджуватися глядачі», — говорить інженер-механік Майк Фошей.

У майбутньому за допомогою RePaint можна буде створювати репродукції творів мистецтва для роздрібного продажу і захистити від старіння оригінали в музеях. Це відкриє нові можливості для художників, галерей і торгових посередників у створенні гравюр і листівок історичних експонатів.

Читайте далі:

«Позитивна підтримка у важкі часи» ― виставка китайських художників

Robin Wood: унікальні музичні скриньки зі старих дерев

Люди із вадами зору тепер зможуть «побачити» шедеври скульптури

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...