• Створено зручний і м'який захисний шолом-шапку для лижників — ANTI Ordinary

  • Понеділок, 14 січня 2019 року

Інженери з Австралії розробили зручний і м’який шолом для лижників ANTI Ordinary. Шолом містить особливі неньютонівські рідини, які зазвичай використовуються для створення захисних пристосувань для спини.

Чимало лижників та сноубордистів носять шапки замість шоломів. Однак відомо, що саме шоломи під час катання в горах можуть врятувати життя.

Інженер-біомедік Роб Джозеф та інженер-технолог Броді Робінсон з Технологічного університету Квінсленда створили стильний і функціональний зимовий головний убір ANTI Ordinary A1 — м'який шолом у вигляді шапочки.

«Ми вважаємо, що безпека — це важливо, але, на нашу думку, наявні зараз шоломи недостатньо добрі. Тепер у прихильників екстремальних видів спорту є можливість носити захисну шапку (яка відповідає правилам безпеки). Завдяки цьому на схилах побільшає людей, які зможуть добре проводити час, а наприкінці дня піти посидіти біля вогнища із друзями та сім'єю, а не опинитися в лікарні через неправильне захисне спорядження», — кажуть творці шолома.

Ось що розповідає генеральний директор компанії Роб Джозеф: «Одного разу я відправився на схили Коронет-Пік у Квінстауні, Нова Зеландія. На мені був шолом, але він був незручний і не дозволяв повністю поринути в атмосферу під час катання по схилах. Я також помітив, що багато людей, які носять шапки під час катання, приносять у жертву безпеку заради комфорту. Я подумав, чому потрібно чимось жертвувати? Чому не можна одночасно бути в безпеці і не створювати собі при цьому якісь незручності? Так виникла ідея створення шапки — такої ж безпечної, як і шолом. Після 18 довгих місяців злетів, падінь і подолання багатьох перешкод ми нарешті запустили стартап».

Шолом має внутрішній шар, який на 70–90% складається з мериносової вовни, та зовнішній шар — 100%-вий акрил. Шерсть у внутрішньому шарі вбирає вологу і не викликає алергії, тоді як зовнішній шар забезпечує міцність, стійкість до прання та довговічність. Між двома шарами знаходиться суміш неньютонівських рідин. Рідини складаються з частинок, які легко переміщуються при повільному русі (зовнішньому впливі), але при напрузі або тиску в'язкість зростає. Тобто матеріал є гнучким і подібним до рідини у звичайному стані, але миттєво «твердне» при ударі.

ANTI Ordinary трохи важчий, ніж звичайні лижні шоломи, — важить близько 750 г — однак його вага рівномірно розподіляється по голові. Творці шолома-шапки планують профінансувати свою розробку за допомогою кампанії на Kickstarter, яка стартує вже у січні цього року. Будь-хто з бажаючих може попередньо зареєструватися, щоб стати спонсором.

Можливо, у майбутньому вдосконалену технологію ANTI Ordinary A1 будуть використовувати в деяких медичних пристроях, наприклад, головних уборах для пацієнтів, які не можуть утримувати рівновагу. Подібні захисні розробки із використанням неньютонівских рідин вже застосовуються в деяких екстремальних видах спорту.

Читайте далі:

Пляшка H2 Snow перетворює сніг на воду, придатну для пиття

Створено унікальний рюкзак і шолом із сонячною батареєю — стартап Tespack

Працюйте в тиші та з комфортом — українці створили шолом Helmfon

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...