• Як очистити духовку за допомогою соди: 2 найкращих способи

  • П'ятниця, 11 січня 2019 року

Очищення духовки зазвичай займає багато часу, окрім того здебільшого для цього використовуються токсичні хімікати. Однак існують натуральні побутові мийні засоби, за допомогою яких можна ефективно і безпечно очистити кухонну плиту.

Час від часу на дно духовки падає їжа, на стінках осідають бризки, а до решітки прилипають шматочки страв. Духовка із самоочищенням (каталітична духовка) може бути одним зі способів вирішення цієї проблеми, проте використання високої температури може призвести до швидкого перегорання запобіжників або елементів. Окрім того, встановлення високої температури під час циклу самоочищення може спровокувати виділення в повітря небезпечних речовин.

Найкраще очищати духовку вручну. Зверніть увагу на склад спеціальних мийних засобів: навряд чи хтось хотів би, щоб подібні небезпечні інгредієнти знаходилися безпосередньо біля їжі.

На щастя, є декілька простих способів очищення духовки без використання агресивних хімікатів. Один із найпоширеніших і дешевих натуральних засобів — це харчова сода!

Спосіб 1: харчова сода

Проста паста із харчової соди, нанесена на брудні поверхні духовки, дійсно ефективна і полегшує складну задачу очищення плити.

Усе, що вам знадобиться — розпилювач із водою та харчова сода. Окропіть стінки духовки водою, щоб вони стали рівномірно вологими, і насипте харчову соду товстим шаром (5 мм) на дно. Розподіліть вологою ганчіркою соду на забруднені ділянки духовки, уникаючи потрапляння засобу на нагрівальні елементи. Залиште пасту на декілька годин, потім витріть поверхні ганчіркою або старим рушником.

Це дуже простий і швидкий спосіб очищення духовки без хімікатів. Щоб усунути плями підгорілого жиру, може знадобитися декілька підходів.

Спосіб 2: сода + вода + оцет

Зробіть пасту із харчової соди: у маленькій мисці змішайте 1/2 чашки соди з кількома столовими ложками води. Додавайте ще соди або рідини залежно від необхідності, поки не отримаєте пасту.

Розподіліть пасту на внутрішні поверхні духовки, уникаючи нагрівальних елементів та приділяючи особливу увагу забрудненим жиром ділянкам. Паста забарвиться у коричневий колір. Залиште на ніч. Через 12 годин візьміть вологу ганчірку та витріть сухі залишки соди.

Налийте трохи оцту в пляшку із розпилювачем і побризкайте всюди, де залишилася сода. Оцет буде реагувати з нею та пінитися.

Візьміть вологу тканину і витріть пінисту суміш оцту й соди. Протирайте, додаючи більше води або оцту залежно від необхідності, щоб поверхня духовки стала чистою і блискучою.

Читайте далі:

Як зробити очищувальний засіб із лимона — безпечні побутові очисники

Як якісно очистити пральну машину безпечними засобами

Як прочистити зливний отвір у ванній або на кухні — 7 способів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...