ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Нідерландах із болотного бур'яну роблять біоупаковку (ФОТО)

Велика Епоха
У Нідерландах із болотного бур'яну роблять біоупаковку (ФОТО)
У Нідерландах із болотного бур'яну роблять біоупаковку (ФОТО)
У Нідерландах із болотного бур'яну роблять біоупаковку (ФОТО)

Випускник Академії дизайну в Ейндховені Дон Кванінг придумав, чим замінити пінопласт, картон та інші неткані матеріали, із яких роблять упаковку. Для цього він пропонує використовувати матеріал, отриманий із бур’яну під назвою ситник розлогий. Створена з нього біоупаковка безпечна та легко утилізується.

Ситник розлогий — швидкорослий бур'ян, що мешкає у водно-болотних угіддях (вологих лісових масивах, канавах і лукопасовищних землях). Щороку в Нідерландах державне лісове господарство збирає тисячі кілограмів цієї рослини, потім сировину ферментують і перетворюють на біогаз. Окрім того, волокна бур'яну використовують для покращення структури сільськогосподарського ґрунту, який містить багато піску.

Дон Кванінг знайшов інше надзвичайно корисне застосування ситнику — робити з нього біорозкладану упаковку. У рамках свого проекту — Medulla — він зібрав рослину та відділив м'якоть від волокон. Вивчивши матеріал і розглянувши різні варіанти його застосувань, Кванінг вирішив використовувати рослинні волокна для виробництва матеріалів.

Дослідження показали, що з волокон ситника можна робити папір, гофрований картон, мотузки, неткані матеріали і текстиль, а м'якоть рослини використовувати в якості спіненого матеріалу.

Матеріал із м'якоті ситника схожий на пінопласт із тонких ниток. Він є легким, ударостійким і має ізоляційні властивості. Рослинний піноматеріал не потребує будь-яких сполучних добавок, що робить його придатним для використання в якості легкого листового матеріалу, який може застосовуватися для виробництва меблів.

Окрім того, зі спресованої рослинної м'якоті можна створювати ящики для зберігання різної продукції. Коробки іншого типу виходять із матеріалу, що нагадує гофрований картон. Його отримують із м'яких волокон рослини. Спінені елементи можна також замінити пінопластом із квасолі.

«Цікаво те, що можна з одного і того ж матеріалу виготовляти різні речі: і меблі, і упаковку», — говорить Кванінг.

Використання рослинних матеріалів відкриває великі можливості для створення екологічно чистої, компостуємої та придатної для повторного використання упаковки, альтернативної упаковкам із пінопласту.

Проект Medulla було представлено на виставці під час Голландського тижня дизайну (Dutch Design Week), яка проходила від 20 до 28 жовтня 2018 року.

Читайте далі:

Соснові шишки підказали ідею саморегульованої «парасольки» для будинків

Взуття з вовни, евкаліпта і цукрової тростини — незвичайний підхід від Allbirds

Фарба з пелюсток квітів прикрасить храми на Шрі-Ланці