Неділя, Кві 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пляшка H2 Snow перетворює сніг на воду, придатну для пиття (ВІДЕО)

Середа, 14 жовтня 2020 року

Вирушаючи в багатоденні походи до засніжених вершин, не всі усвідомлюють небезпеку нестачі питної води. Сніг — це та ж вода, проте вживання його у чистому вигляді викликає зневоднення і переохолодження. Студент-дизайнер з Австралії розробив пристрій для виживання H2 Snow, який перетворює сніг на питну воду тільки за рахунок механічної сили.

Із приходом зимового сезону багато хто їде на гірськолижні курорти у віддалені гірські райони. Як правило, шукачі пригод беруть із собою в похід тільки найнеобхідніше. Щоб була можливість розтопити сніг і попити води, вони використовують маленькі газові плити і покладаються на обмежені та ненадійні ресурси (газ, електрику, сонце). Однак газ рано чи пізно закінчується, а сонце може показуватися дуже рідко, — це означає, що мандрівник позбудеться гарантованого доступу до води. Чи можна вирішити цю проблему?

Цим питанням задався студент-дизайнер Мельбурнского королівського технологічного інституту Тім Латтон. Одного разу його друг потрапив у непросту ситуацію: він зламав ногу, катаючись на лижах у віддаленому районі Австралійських Альп, і провів два дні без води.

Тім вирішив знайти спосіб розтопити сніг без використання пальника або сонячного світла. Після довгих випробувань і розробок він створив H2 Snow — інструмент для виживання, за допомогою якого людина може перетворити сніг на питну воду.

H2 Snow являє собою питну пляшку об'ємом один літр. Усередині пляшки знаходиться механізм, що складається з леза та герметичної мідної трубки із силіконовими лопатями. Спеціальний совок для наповнення ємності кріпиться до самої пляшки.

Після заповнення пляшки снігом совок вставляється в її дно, перетворюючись на ручку. Користувач обертає її майже за таким же принципом, що і в ручній кавомолці. За рахунок одночасного обертання леза та мідної трубки з лопатями у пляшці виробляється тепло, і сніг поступово перетворюється на воду. Протягом 20 хвилин пристрій може перетворити 200 г снігу на 100 мл води.

За словами Тіма Латтона, це перший у світі спеціальний пристрій для танення снігу, який працює без використання обмежених енергетичних ресурсів:

«Наскільки я можу судити, на даний час на ринку немає нічого схожого на H2 Snow. Часто мандрівники застосовують застарілі трудомісткі методи або використовують для танення снігу пристосування, прямо для цього не призначені. Мій винахід — це перший у світі спеціалізований інструмент для танення снігу, який працює тільки від механічної сили. Там, де сонце може зникати на декілька днів, а джерела палива виснажуються, H2 Snow — це просте рішення, яке буде продовжувати працювати.

Для того щоб удосконалити пристрій, Тім планує збільшити його тепловиділення, розробивши більш швидке і потужне лезо. Окрім того, він збирається створити прототип із ножним керуванням, оскільки застосовувати силу ніг для отримання механічної енергії більш ефективно. Такий пристрій може мати й інші функції — наприклад, буде використовуватися як ножний насос для надувних похідних матраців.

Пляшка H2 Snow стала переможцем загальнонаціональної премії за кращий потенціал для захисту і комерціалізації інтелектуальної власності на виставці Shape Design and Technology 2016, переможцем загальнонаціонального конкурсу дизайну та технологій Університету Вуллонгонга 2016 і фіналістом James Dyson Award.

Читайте далі:

Створено біорозкладну зубну щітку, яка генерує електрику з руху

Не міраж: вчені створили пристрій для отримання прісної води в пустелі

Скоро наша електроніка буде працювати на випитій каві?

Comments   

загрузка...