• «Позитивна підтримка у важкі часи» ― виставка китайських художників

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 25 серпня 2014 року
«Величезна подяка за позитивну
підтримку в важкі часи.
Істина і добро переможуть зло в світі »,
― викладачі з Луганська

У київській галереї «Митець» завершила роботу міжнародна художня виставка «The Art of Zhen Shan Ren» («Мистецтво Істина Доброта Терпіння»). Експонувалася вона 20 днів і за цей час прийшли її подивитися, не зважаючи на спеку, тисячі відвідувачів.

Люди з цікавістю слухали екскурсоводів, які допомогли краще зрозуміти зміст полотен. Одна частина експозиції розкриває красу вдосконалення людини за принципами Істина, Доброта, Терпіння, інша ― закриту тему Китаю ― 15-річні репресії послідовників Фалунь Дафа комуністичним режимом.

Кожного дня на виставку приходили художники різних напрямків. Були серед них як літні і відомі, так і молоді, що тільки почали свій шлях в образотворчому мистецтві.

IMG_9381.jpg

Український художник Петро Ганжі (ліворуч) і художник прикладного мистецтва Надія Шулаєва (в центрі) слухають розповідь екскурсовода. Фото: Велика Епоха

«Аналізуючи ситуацію в Україні та в Китаї, я побачила, що у світі все взаємопов'язане, але у різних формах проявляється. Зараз такий особливий час ― час змін. Ця виставка демонструє вічні істини, мудрість століть, мужність і доброту. Дивно, що досі Китай, ця східна країна з такими давніми традиціями, поневолена комуністичним режимом. І те, що переслідується це вчення ― кричуще, кричуще... Дійсно, тільки доброта, терпіння і істина подолають будь-яку злу бурю, як в Китаї, так у нас і в будь-яких інших країнах», ― сказала «Великій Епосі» Надія Шулаєва.

Автор передач «Акценти» Вінницького державного телебачення Наталя Андрійчук сказала «Великій Епосі», що хоча вона автор багатьох передач (про репресії Сталіна, незаконне вилучення органів і порушення прав людини в Україні тощо), але не знала про реалії Китаю.

«Я завжди передчувала, що Україна і Китай мають щось спільне. Чому ― не могла зрозуміти. Я навіть не уявляла, що в Китаї зараз відбуваються такі репресії, які у нас були при Сталіні. Виходить, у них ось так це резонує через кілька десятків років. Чому ми (українці) страждаємо сьогодні через Схід, тому що там залишилося більше комуністичних факторів», ― висловила вона свою думку.

Фото-0012.jpg

У книзі відгуків автор передач «Акценти» Вінницького державного телебачення Наталя Андрійчук написала: «Будемо об'єднуватися для добра». Фото: Велика Епоха

Мати дев'ятьох дітей, яка прийшла з чоловіком на виставку (обидва віруючі), сказала: «Я зраділа, побувавши на цій виставці, оскільки думала, що у Китаї зараз бездуховність. Я поважаю принципи Істина, Доброта, Терпіння, розумію значимість їх. Спасибі цій виставці. Вона багато зробила для нас. Я натхнена тим, що в Китаї народ не у темряві... Хто хоче бути жорстоким ― той з комуністами».

Інша віруюча, киянка Нікітіна Людмила, в минулому працівник секретаріату Ленінського райкому Комуністичної партії Києва, сказала «Великій Епосі»: «Я йшла з храму і потрапила до іншого храму ― храм мистецтва... Китай ― це дивовижна країна. Не віриться, що там досі комуністична система і йдуть такі репресії. Ця система виступає проти правил природи, доброти, любові, проти всього позитивного. Вона ― в нікуди. Віра в комунізм ― це дуже важка омана, це такий абсурд. Ми, люди пострадянського простору, теж так довго вірили у комунізм. Він несе тільки смерть. Соромно зізнатися, я більше десяти років пропрацювала в верхах та добре побачила порочну сутність партійної системи».

Фото-0024.jpg

Пенсіонерка Нікітіна Людмила, в минулому працівник секретаріату Ленінського райкому КПУ Києва (крайня зліва) слухає розповідь екскурсовода. Фото: Велика Епоха

Жінка, яка несподівано для себе отримала запрошення до галереї «Митець» у день свого народження, одразу ж пішла подивитись експозицію. Йдучи із зали, вона зізналася, що ця виставка виявилася для неї «найкращим подарунком».

Фото-0025.jpg

«Я думала, що в Китаї все добре, а там таке придушення свободи і віри. А як через картини проглядається нинішня ситуація в нашій країні! Якби ми свого часу засудили комуністичний режим і його злодіяння, то тероризму, вбивств і насильства у нас зараз не відбувалося б ... Ми саме йшли повз і говорили на цю тему, і потрапили куди треба. Це був мій найкращий день народження», ― сказала іменинниця.

Наприкінці екскурсій багато відвідувачів ставили підпис під закликом до Верховного комісара ООН з прав людини направити незалежну групу для розслідування випадків насильницького вилучення органів у живих практикуючих Фалуньгун у Китаї, а також купували книги «Чжуань Фалунь» та «Фалуньгун».


Нагадаємо, виставка «Мистецтво Істина Доброта Терпіння» працювала у київській галереї «Митець» з 1 до 20 серпня 2014 року. В Україні вона виставлялася вже вдвадцяте. У вересні експозиція вирушить до Миколаєва.


Читайте також:
Київ: «Виставка „Мистецтво Істина Доброта Терпіння“ дає нам сигнал» ― відвідувачі
Комунізм — що це в дійсності: Дев'ять коментарів про комуністичну партію
Підписатися:

Коментарі