• Роль Huawei в закулісних угодах і надання прихованого впливу

  • Джошуа Філіп | Epoch Times | Велика Епоха
    Неділя, 6 січня 2019 року


Вивіска магазину Huawei в Пекіні. 6 серпня 2018 року. Фото: GREG BAKER/AFP/Getty Images


Підривна діяльність китайської компартії включає хабарництво, політичний вплив, здирство та програми тонкого впливу. Ці операції часто проводяться китайськими спецагентами, і компанія Huawei також вже неодноразово звинувачувалася у здійсненні подібних дій.

Випадки, пов’язані з таким впливом потрапили у новини австралійських ЗМІ, де телекомунікаційна компанія імовірно спонсорувала політиків для поїздок до Китаю, а також отримувала кошти платників податків для участі у військових дослідницьких програмах.

Відповідно червневому звіту Reuters, Huawei є видатним корпоративним спонсором закордонних поїздок австралійських політиків. У своїх висновках інформаційне агентство опирається на реєстр розкриття інформації про поїздки Австралійського інституту стратегічної політики.

Дослідники виявили, що з 2010 по 2018 рік Huawei оплатила поїздки 12 австралійських федеральних політиків до штаб-квартири Huawei, яка знаходиться у Шеньчжені, КНР. Витрати включали переліт бізнес-класом, місцеві поїздки, проживання та харчування. Серед політиків, які здійснювали такі поїздки були міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп, міністр торгівлі Стів Чіобо і колишній міністр торгівлі Ендрю Робб.

Проте ці поїздки були лише частиною місцевих проблем. 28 червня сенат країни ухвалив два закони, в яких були переглянуті попередні заходи з регулювання безпеки країни та обмеженню іноземного втручання. За повідомленнями The Guardian, закони включали кримінальну відповідальність за крадіжку комерційної таємниці на користь іноземного уряду, а також створення реєстру іноземних політичних агентів.

Давні проблеми

Повідомлення про подорожі австралійських політиків за кошти компанії Huawei, почали з'являтися після давніх наболілих проблем. Новини про операції компартії Китаю (КПК) в Австралії з'явилися у заголовках місцевих ЗМІ ще у 2017 році, після повідомлення про вплив КПК на агентства новин країни, університети, підприємства та політиків.

10 червня видання The Weekend Australian повідомило, що податки австралійців допомагають фінансувати військові програми КПК через співпрацю між австралійськими університетами і китайськими військовими, а також державними підприємствами КНР.

«Австралійська дослідницька рада направляє гроші платників податків на передові дослідження в області озброєння Китаю у рамках своєї програми зв’язків», — повідомляє The Weekend Australian.

Австралійська дослідницька рада також виділила $466 000 на спільну дослідницьку програму між Університетом Нового Південного Уельсу, австралійською дочірньою компанією багатонаціональної компанії National Instruments, та китайською телекомунікаційною компанією Huawei.

У доповіді відзначається, що: «австралійські спецслужби вважають, що компанія Huawei пов’язана з Третім департаментом НВАК (Народно-визвольна армія Китаю), військового підрозділу, який спеціалізується на кібершпіонажі, що змусило [австралійський] уряд заборонити використання устаткування Huawei у національній широкосмуговій мережі Австралії».

Корупція

У грудні 2017 року голова відділу продажів споживчого бізнесу Huawei у Китаї Тен Хунфей був затриманий і залучений до розслідування за отримання хабарів. На початку своєї кар’єри Тен працював у Nokia в якості регіонального генерального директора. У 2012 році він перейшов до Samsung, а звідти у 2014 році до Huawei.

Подібний випадок мав місце у 2014 році. Китайське ділове видання Caixin повідомило, що 116 співробітників компанії приймали або вимагали хабарі, головним чином, вимагаючи відкати у 69 роздрібних торговельних мереж. Один регіональний директор отримував хабарі в розмірі до 2 млн юанів (приблизно $320 000 на той час). Huawei усі звинувачення заперечує.

Цитований китайським виданням Telworld інсайдер повідомив, що різні департаменти Huawei є розсадниками корупції, включаючи відділи досліджень і розробок, закупівель і продажів.

У 2012 році в алжирському суді група технічних топ-менеджерів китайських компаній (серед яких був один із менеджерів Huawei), були засуджені за хабарництво. Суд видав міжнародні ордери на арешт після того, як встановив, що вони підкупили одного з керівників державної компанії Algérie Télécom з метою отримання конкурентних переваг для своїх компаній.

Ця стаття є частиною спеціальної доповіді, опублікованої The Epoch Times про діяльність компанії Huawei.

Джерело: THE EPOCH TIMES

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...